Top Baneris

Atskleista, kaip po rekonstrukcijos atrodys sovietinis Klaipėdos kino teatras „Vaidila“ (2)

2021 spalio 1 d.
klaipeda kino teatras vaidila
„Progresyvūs projektai“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija skelbia apie buvusio „Vaidilos“ kino teatro rekonstravimo projekto projektinius pasiūlymus, kuriuos parengė UAB „Progresyvūs projektai“.

1965 m. architekto Vykio Juršio kino teatro pastato projektas buvo pritaikytas ir Druskininkuose (kino teatras „Aidas“) ir Panevėžyje („Garsas“). Pastarasis buvo šiemet nugriautas.

Po rekonstrukcijos pastatas Klaipėdoje turėtų tapti penkiaaukščiu. Penktas aukštas bus  įrengiamas ne visas: dalyje stogo bus  terasa su tūriniu stoglangiu, kuris skirtas ekspozicijų erdvių natūraliam apšvietimui. Ant penkto aukšto stogo bus įrengtas amfiteatras su lauko terasa, į kurią patenkama lauko laiptais iš penkto aukšto lygio (stogas virš ketvirto aukšto patalpų).

Pastato 1-4 aukštuose įrengiamos Moto muziejaus ekspozicijų salės. Papildomai pirmame ir antrame aukštuose numatomos patalpos kavinėms (pietinėje pastato pusėje) ir patalpos nuomai (šiaurinėje pusėje), trečio – ketvirto aukšto erdvėse įrengiamos kino teatro salės su pagalbinėmis patalpomis. Greta muziejaus ekspozicijų erdvių yra  įrengiamos patalpos muziejaus administracijai, edukacinėms veikloms, taip pat – pagalbinės techninės patalpos. 

klaipeda kino teatras vaidila

Penktame pastato aukšte įrengiama konferencijų salė, iš kurios numatytas tiesioginis patekimas į lauko terasas. Pastato funkcinės zonos išdėstytos taip, kad pastato lankytojų srautai būtų atskirti nuo techninio aptarnavimo srauto: lankytojų patekimas numatomas pietinės pastato dalyje, o ūkinis patekimas numatomas per ūkinį kiemą šiaurės vakarinėje sklypo pusėje.

Projektuojamos 74 automobilių stovėjimo vietos.

Rekonstruoto pastato  fasaduose bus integruojamos buvusio pastato dekoratyvinės grafinės detalės – pagrindinės iškabos „langelių“ raštas, kuris įrengiamas pastato pietvakariniame viršutiniame kampe. Esamos „VAIDILA“ iškabos tūrinės raidės bus nuimamos ir restauruotos integruojamos pastato interjero erdvėse.

klaipeda kino teatras vaidila
klaipeda kino teatras vaidila
vakaru ekspresas

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Indre Butku

    2023-01-04, 1:35  

    Idėja nuostabi, bet lai pasisamdo architektus, kurie myli savo darbą, nes be „rekonstrukcijos” atrodo geriau. Tikiuosi miesto architekto patvirtinimo šis projektas nėra gavęs.

  • Wd40

    2022-08-28, 4:51  

    Viska gadina tik aplinkiniai aptriuše devynauksciai pastatai.

Rekomenduojami video