Top Baneris

Atsijungus nuo centralizuotų sistemų prievolė mokėti mokesčius išlieka

2016 rugpjūčio 3 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kai kurie gyventojai, ieškodami būdų atsijungti nuo centralizuotos karšto vandens tiekimo sistemos, pamiršta apie kitų namo gyventojų interesus. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) įspėja – atsijungimas nuo centralizuotos karšto vandens tiekimo sistemos – ne priežastis nesusimokėti šilumos tiekėjui už šilumą karštam vandeniui ruošti. Tokį sprendimą priėmė VKEKK, išnagrinėjusi vartotojo ir įmonės „Klaipėdos energija“ ginčą.

Vartotojas nurodė, kad vasario 1 dieną jo bute esantys vamzdžiai buvo atjungti nuo centralizuotos karšto vandens tiekimo sistemos, ir karštas vanduo nebenaudojamas, o „Klaipėdos energija“ nepagrįstai reikalauja mokėti už šilumą, reikalingą karštam vandeniui ruošti, ir prašo grąžinti už negautą paslaugą sumokėtus pinigus.

Vis dėlto vartotojas, atsijungdamas nuo centralizuotos karšto vandens sistemos, privalo užtikrinti, kad nebūtų pažeistos kitų namo gyventojų teisės ir teisėti interesai. To neįrodžius, kaip nutiko šiuo atveju, atsijungimas laikomas savavališku – tai nustatyta faktines ginčo aplinkybes išnagrinėjusios Energetikos inspekcijos išvadoje.

Tokiu atveju vartotojui, net ir nevartojant centralizuotai tiekiamo karšto vandens bei jo nedeklaruojant, suvartojamo karšto vandens kiekis apskaičiuojamas pagal nustatytus normatyvus asmenų, gyvenančių tame bute, skaičiui.

Daugiabutis yra visų namo gyventojų bendras turtas ir atskiro buto savininkas negali savavališkai priimti statybinių ar inžinerinių sprendimų, kurie gali pažeisti kitų butų savininkų teises ir teisėtus interesus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video