Top Baneris

Atsibudo Rusijos architektai: nusprendę nebetylėti siunčia žinią V. Putinui

2022 kovo 4 d.
maskva
Maskva (needpix.com nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Dalis architektų Rusijoje nusprendė nebetylėti – iniciavo peticiją, kurioje ragina Vladimirą Putiną nutraukti karą Ukrainoje. Peticiją jau pasirašė daugiau nei 6,5 tūkst. architektų, urbanistų, dizainerių. Peticijas taip pat paskelbė ir kultūros darbuotojai, mokslininkai, mokytojai, medikai.

„Mes, Rusijos architektai ir urbanistai, manome, kad Rusijos kariuomenės puolimas Ukrainos teritorijoje yra nepriimtinas. Užsienio politikos klausimai turi būti sprendžiami išimtinai taikiomis priemonėmis. Karas negali būti XXI amžiaus politikos instrumentas“, rašoma atvirame Rusijos architektų ir urbanistų laiške, kuriame smerkiamas karas Ukrainoje. Šis laiškas ir peticija publikuojami tinklapyje archi.ru.

Karas, anot Rusijos architektų, kad ir kokioje šalyje vyktų, nuvertina architekto ir urbanisto veiklos esmę, pažeidžia žmonių teises į gyvybę, saugumą, savirealizaciją, patogią ir sveiką aplinką – visas tas vertybes, kurios yra architektų veiklos pagrindas.

Surinkę pusseptinto tūkstančio parašų architektai dėkojo už drąsą išreikšti savo pilietinę poziciją. Tarp pasirašiusiųjų – studentai ir praktikai, dizaineriai, vadovai, mokslininkai, mokslininkai, dėstytojai ir valstybės tarnautojai, buvę projektavimo institutų darbuotojai. „Skirtingos kartos, skirtingos mūsų profesijos sritys susivienijo, kad kartu ištartų „Karui ne!“, rašo peticijos autoriai.

Peticiją pasirašė architektai iš įvairių miestų: nuo ​​Vladivostoko iki Kaliningrado, sostinių ir mažų miestelių. Tiesa, buvo ir tokių, kurie pasirašė tik anonimiškai.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Šaltinis:

lrytas white

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video