Top Baneris

Atsakingai pasirinktos įėjimo durys – jūsų vizitinė kortelė

2017 kovo 14 d.
„TIKS langų“ nuotr.
„TIKS langų“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kuriant namus ar biurą tenka priimti sprendimus, susijusius tiek su interjeru, tiek su eksterjeru. Bendraujant su projektuotojais ir dizaineriais tampa aišku, kad nėra vienintelio šeimininkų poreikius ir vizijas atitinkančio patalpų kūrimo būdo. Vieniems reikia klasikinių, o kitiems – atvirkščiai – modernių sprendimų. Dėl šios priežasties architektūriniai sprendiniai taip pat būna labai skirtingi.

Dizainas

Pirmą įspūdį svečiai susidaro tik pravėrę namų ar biuro duris, todėl įėjimo durys dažnai vadinamos savininko vizitine kortele. Užsienyje ne vien langų, bet ir durų puošybai skiriama daug dėmesio. Nenuostabu, kad vartotojams patinka labai skirtingų tipų durys – paprastos, lakoniškos arba puošnios. Tačiau itin svarbu, kad įėjimo durys ne vien pabrėžtų jų savininko charakterį, bet ir apsaugotų nuo šalčio ar nekviestų svečių.

„TIKS langai“ pristato išskirtinio dizaino, saugumo ir energinio efektyvumo įėjimo duris, kurios atitiks šiuolaikinės architektūros reikalavimus ir patenkins bet kokius klientų poreikius. Išskirtinis dizainas architektūroje visais laikais buvo siekiamybė. Nors Lietuvoje gausu minimalistinio stiliaus pastatų, daugėja ir tokių, kurie pasižymi išskirtiniais tiek išorės, tiek vidaus sprendiniais. Pastato įvaizdžiui didelę įtaką daro langai ir durys. Pagaminti nestandartinės formos langus lietuviai jau išmoko, tačiau ne kiekviena įmonė gali pasiūlyti patrauksiančias dėmesį duris.

„TIKS langų“ specialistai, tirdami durų pasiūlą, pastebėjo, kad dekoruotų durų daugėja. Vis dėlto patartina domėtis ne vien durų išvaizda, bet ir jas gaminančia įmone. Šių gaminių kokybė priklauso nuo daugelio aspektų: dekoruotų durų užpildų, varstymo mechanizmų, užraktų ir kitų žaliavų kokybės.

Bendrovės „Aveplast“ langų ir durų gamykla, valdanti prekybos tinklą „TIKS langai“, ilgai ieškojo patikimo durų užpildų tiekėjo ir partnerio. Įmonė bendradarbiauja su daugiau nei 20 metų gamybos patirtį turinčia gamykla VEYNA. Tai viena didžiausių dekoruotų durų užpildų gamyklų Rytų Europoje, gaminanti ir tiekianti išskirtinės kokybės durų užpildus.

„TIKS langų“ nuotr.

Funkcionalumas ir patikimumas

Durų išvaizda yra svarbi, tačiau svarbu ir tai, kaip patikimai ir ilgai įėjimo durys bus eksploatuojamos. Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama durų funkcionalumui ir patikimumui didinti. Durų funkcionalumą lemia varstymo mechanizmų stiprumas, spynų patikimumas ir žaliavos, iš kurių gaminami lauko durų rėmai. Lietuvoje dažni atvejai, kai įėjimo durų lankstai neatlaiko nė 20 000 atidarymo bei uždarymo ciklų. O labai aukštos kokybės lauko durų lankstai yra išbando mi atliekant net 2 000 000 atidarymo bei uždarymo ciklų. Spynoms, užraktams ir kitoms detalėms taip pat taikomi patikimumo rodikliai, todėl patartina pasidomėti šių detalių gamintojais ar bent šalimi, kurioje detalės yra pagamintos.

Kiekvienas durų komponentų gamintojas nueina savo klaidų kelią, kurio galutinis rezultatas – ilgai, patikimai ir sklandžiai savo funkciją atliekantis gaminys. Lietuvoje ilgametę patirtį turintys langų ir durų gamintojai puikiai žino, kad be kokybiškų varstymo mechanizmų ir patikimų komplektuojamųjų detalių neįmanoma pagaminti ilgaamžių durų. Vis dėlto šios srities naujokai neretai susigundo pigiomis ir abejotino patikimumo medžiagomis.

„TIKS langų“ specialistai pataria rinktis duris, gaminamas bent 20 metų patirtį turinčiose įmonėse, kurios savo klaidų kelią jau nuėjo. „TIKS langų“ vadovas Vilius Eidukevičius teigia, kad nereikėtų turėti reikalų su tais durų pardavėjais, kurie nepateikia išsamios informacijos apie durų komponentus ir jų gamintojus. Taigi kokia yra tikrai kokybiškų durų kaina? Į šį klausimą „TIKS langų“ specialistai atsakys, kai pateiksite savosioms įėjimo durims keliamus reikalavimus. Dėl naudojamos patikimos ir aukščiausio funkcionalumo furnitūros (spynos, užraktai, lankstai, rankenos, elektriniai ar biometriniai atidarymo ir uždarymo valdikliai ir kt.) ar aukštos kokybės užpildų durų kaina tikrai gali išaugti. Vis dėlto reikėtų rinktis ilgaamžes duris, dėl kurių funkcionavimo ilgai būsite tikri. Ne veltui sakoma, kad langai ir durys yra atsakinga investicija.

Apsauga nuo šalčio

Pastaraisiais metais jau ir Lietuvoje ypač pabrėžiama energinio efektyvumo statybose svarba. Reikalavimai keliami ne vien stogams, sienoms, pamatams, bet ir langams, durims. Taigi kokius langus ir duris rinktis, norint patenkinti savo poreikius ir turėti gaminį, atitinkantį šiuolaikinius statybos reikalavimus?

Durų energinis efektyvumas priklauso nuo užpildo storio, užpildo medžiagos, rėmų ir slenksčio ypatybių. Todėl patartina domėtis, ką siūlo kiekviena įmonė. „TIKS langai“ pataria išorinėms įėjimo durims rinktis bent 44 mm storio durų užpildą, patikrinti, ar naudojami būtent lauko durų gamybai skirti profiliai bei slenksčiai, padedantys šilumą išlaikyti patalpų viduje.

Visiems statytojams siūlome:

• plastiko arba aliuminio duris su originalaus VEYNA dizaino durų užpildais;

• VEYNA dekoratyvinius durų užpildus.

Esame atviri ir pasiruošę bendradarbiauti su kitais Lietuvos, Latvijos ir Estijos durų gamintojais, todėl ne tik tiekiame durų užpildus patraukliomis kainomis, bet ir greitai įvykdome užsakymą.

tiks_langai_logo

 RĖMĖJO TURINYS 

Straipsnis paskelbtas elektroniniame žurnale „SA energiškai efektyvus pastatas“, 2017 / 1.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video