Top Baneris

Atrinkti Palangos „Naglio“ kino teatro architektūrinio konkurso laimėtojai

2021 kovo 7 d.
7 2 1
Vieno iš konkurso dalyvių vizual. („MAVAM“‎‎).
Pasidalykite straipsniu

Atrinktas Palangos „Naglio“ kino teatro architektūrinio konkursą laimėjęs projektas, laimėtoją tikimasi paskelbti balandį.

Kaip BNS informavo komisijos pirmininkas architektas Marius Pranas Šaliamoras, iš viso konkurse buvo gauti septyni pasiūlymai. Anot jo, po slapto komisijos balsavimo paaiškėjo, kad atotrūkis tarp pirmosios ir antrosios vietos buvo itin nedidelis.

„Buvo reikalavimas, kad būtų išlaikoma senojo kino teatro architektūra, bent jau pagrindinio fasado, kad nebūtų drastiškai keičiama, išlaikyta dvasia ir charakteris, taip pat, kad būtų padaromas modernus pastatas, kuris gali funkcionuoti, būti gyvas, gyvybingas, ir, matyt, pelningas – tas buvo padaryta. Kas laimės pirmą vietą, visiškai nebuvo aišku, nes buvo du labai stiprūs darbai, truputėlį skirtingų koncepcijų“, – sakė jis.

Kaip BNS informavo Lietuvos architektų sąjungos atstovai, nustačius konkurso eilę, viešųjų pirkimų procedūros gali užtrukti dar apie mėnesį, laimėtojus tikimasi viešai paskelbti balandį. Viešuosius pirkimus vykdė kino teatrą valdanti ir šiuo metu likviduojama valstybės įmonė „Lietuvos kinas“.

Vienas pagrindinių reikalavimų konkurse buvo pritaikyti ar transformuoti kino teatro pastatą į regioninę filmoteką. Architektų buvo prašoma išnagrinėti sklypo sutvarkymo galimybes, sukurti labiausiai sklypui tinkantį architektūrinį-urbanistinį sprendimą, kino teatro pastatą rekonstruoti derinant prie aplinkos mastelio, užtikrinant ryšį su visuomeninėmis erdvėmis ir gretimais pastatais.

Trims pirmosioms vietoms numatytos atitinkamai 4,5 tūkst. eurų, 6,5 tūkst. eurų ir 9 tūkst. eurų premijos.

„Lietuvos kino“ projektų vadovė Giedrė Simanauskaitė BNS anksčiau teigė, jog „Naglyje“ ir toliau bus rodomas kinas, kartu išplečiant šios erdvės funkcijas – ji bus pritaikyta kino ir kitai edukacijai, rezidencijai tikintis, kad šis centras taps svarbus visam Klaipėdos regionui

Kino teatras „Naglis“ pastatytas 1959 metais. Po pertvarkos jis turėtų atitekti Lietuvos kino centrui.

Visus konkurso dalyvių darbus rasite čia.

[poll id=”4″]

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video