Top Baneris

Atnaujintas šviestuvų salonas „Gaudrė“ – apšvietimo sprendimai namams ir verslui

2014 liepos 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Dvidešimties metų patirtį apšvietimo srityje sukaupusi bendrovė „Gaudrė“ klientus netrukus pakvies į atnaujintą šviestuvų saloną. Salono, įrengto bene prieš daugiau kaip 10 metų, interjeras bus pakeistas kardinaliai: bus parinkti nauji interjero spalvų sprendimai, perprojektuotos erdvės, atnaujinta klientų aptarnavimo zona. Anot įmonės „Gaudrė“ vadovo Vladislovo Mickevičiaus, bendrovės varomoji jėga – didesnę pridėtinę vertę kuriantis apšvietimo dizainas. Kadangi architektai ar individualūs užsakovai į „Gaudrės“ specialistus dažniausiai kreipiasi ieškodami profesionalios konsultacijos ar projektavimo paslaugų, modernios patalpos tapo būtinos.

Suskaičiuoti įgyvendintus projektus, kuriuose skirtas pakankamas dėmesys apšvietimui, matyt, neužtruktų. O ir nemaža dalis užsakovų vis dar noriai kalba tik apie kainą. Galbūt atnaujintas „Gaudrės“ salonas – tam tikra užuomina, kad apšvietimo rinka nestovi vietoje: keičiasi ne tik šviestuvai, bet ir užsakovų požiūris?

– Prieš keliolika metų mūsų šviestuvų salonas galėjo vadintis moderniu. Tačiau pasikeitė ne tik šviestuvai, bet ir apšvietimo sprendimai. Šiuo metu ypač populiarūs nekrintantys į akis – įleidžiami, paviršiniai ar sieniniai šviestuvai. Tokiems eksponuoti tradicinio fono nebeužtenka. Be to, pradėjus dirbti su naujais garsiais gamintojais, tokiais kaip „Flos“, „Luceplan“, „Via Bizzuno“, pastebimai išsiplėtė mūsų siūlomų šviestuvų asortimentas. Pavyzdžiui, vieni gamintojai siūlo integruotus šviestuvus. Architektai taip pat neretai pageidauja minimalistinių, kuo mažiau matomų šviestuvų, kad namai nevirstų šviestuvų salonu. Tačiau mes galime pasiūlyti ir šviestuvų, primenančių meno kūrinius.

Gaudre salonas

Vadovaujantis principu, kad žmonėms visų pirma reikalinga šviesa, o ne šviestuvai, atnaujintas ne tik šviestuvų salonas, bet ir vadinamasis šviesos sprendimų kambarys, kuriame galima demonstruoti įvairių šviesos šaltinių, pavyzdžiui, šviesos diodų, skleidžiamą šviesą, spalvinę temperatūrą. Tikroji tokio kambario paskirtis – šviesos eksperimentų ir bandymų zona, kur galima realiai pamatyti skirtingus dominančius apšvietimo būdus.

Siekdami gerinti savo gaminamų šviestuvų parametrus, įsirengėme ir šviesotechnikos laboratoriją, kur galima išmatuoti visus šviestuvų ar šviesos šaltinių parametrus – šviesos intensyvumo pasiskirstymą ar kokybines šviesos spektro charakteristikas. Laboratorijos įrangą naudojame ir tikrindami kitus rinkoje siūlomus šviesos diodų (LED) gaminius, tarp kurių pasitaiko tikrai daug nekokybiškų. Deklaruojami ir realiai išmatuoti kokybės parametrai gerokai skiriasi ir tikrai ne į gerąją pusę.

Minėjote, kad architektai į Jus dažnai kreipiasi konsultacijų, projektavimo paslaugų.

– Džiaugiamės, kad apšvietimo dizaino paslauga yra aktuali architektams, o mūsų patarimai naudingi. Pastebėjome, kad ne tik dalies pirkėjų, bet ir jaunųjų dizaino specialistų žinios apie apšvietimą nepakankamos. Tam trūksta ir aukštųjų mokyklų dėmesio, ir materialinės bazės. Lietuvoje kol kas apšvietimo dizaino kultūra tik formuojama. Mūsų nuomone, apšvietimo dizainas – savarankiška specialybė, o mes – „Gaudrės“ apšvietimo specialistai, sukaupę daugiau kaip 20 metų patirtį, galime padėti įgyvendinti drąsiausius sumanymus.

Vienas garsiausių apšvietimo dizainerių yra pasakęs, kad to, kas neapšviesta, tamsoje tiesiog nėra. Kad ir kokia užduotis ar ribotas biudžetas būtų, viską būtina įvertinti ir atrasti aukso vidurį. Ne visuomet geriausiam rezultatui pasiekti reikalingi patys brangiausi apšvietimo produktai – viską lemia tinkamas apšvietimo sprendimas.

Gaudre logo 210x70


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video