Top Baneris

Atnaujinta Šiaulių koncertų salė – rudenį

2023 birželio 19 d.
131238
K. Vanago/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nepaisant kelis kartus skelbto rangovo konkurso ir teisminių ginčų, rekonstruota Šiaulių miesto koncertų salė „Saulė“ duris turėtų atverti rudenį, sako savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. 

„Jeigu neiškils nenumatytų aplinkybių, mes planuojame, kad rugsėjo–spalio mėnesiais, rudens koncertiniu laikotarpiu miesto bendruomenė jau turėtų salę ir ten galėtų būti planuojami renginiai“, – BNS sakė A. Bartulis. 

Vis dėlto iki rugsėjo pradžioje tradiciškai vykstančios miesto gimtadienio šventės, pasak jo, 700 vietų salė veikiausiai nebus atidaryta. 

„Gali nebūti (atidaryta – BNS), nes vis tiek yra pridavimas, sudėtingos procedūros, nes objektas yra nemažas – kad būtų tikrai rugsėjo pradžioje, negalėčiau tvirtinti“, – teigė A. Bartulis. 

Pasak savivaldybės atstovo, rekonstruota koncertų salė pagerins sąlygas mieste veikiantiems profesionaliems meno kolektyvams, Šiauliuose galės būti rengiami aukštesnio lygio kultūros renginiai.

„Pastačius priestatą kolektyvai turi savo repeticijų erdves, per išplėstą sceną yra galimybės pakviesti į miesto kultūrinį gyvenimą ir kitus didesnius simfoninius kolektyvus, kurie išplėstoje scenoje tikrai tilps ir galės šiauliečiams pasiūlyti koncertus“, – teigė A. Bartulis. 

„Pati „Saulės“ rekonstrukcija, scenos rekonstrukcija, įgarsinimo įrangos ir apšvietimo atnaujinimas sudaro visai kitokį koncertų organizavimo kokybinį lygį“, – pridūrė administracijos direktorius. 

Pirmojo rekonstrukcijos etapo metu prie sovietmečiu statyto ir vėliau koncertų sale tapusio kino teatro pastato jau  pastatytas atlikėjų ir meno kolektyvų repeticijoms skirtas priestatas, išplėsta scena. Šiuo metu vykstančio antrojo etapo metu statoma nauja scena bei įrengiamos garso ir apšvietimo įrangai reikalingos konstrukcijos. 

Šiuos darbus atlieka Šiaulių statybų bendrovė „Akmens takas“ – Lietuvos apeliacinis teismas šią savaitę nusprendė, kad įmonė teisėtai laimėjo beveik 1,1 mln. eurų vertės „Saulės“ antrojo rekonstrukcijos etapo konkursą. Jo nelaimėjusi statybos įmonė „HSC Baltic“ prašė teismo ją paskelbti laimėtoją iš konkurso pašalinant ,Akmens taką“ dėl esą dažnai nemokamų mokesčių. 

Pasak A. Bartulio, antrojo etapo darbai laukiant pirmos instancijos teismo sprendimo vasario–kovo sandūroje keletą savaičių buvo sustabdyti. Jo teigimu, dėl infliacijos ir pabrangusių medžiagų antrojo etapo konkursą reikėjo skelbti keletą kartų, tačiau „Akmenės tako“ pasiūlymas atitiko planuotą sąmatą. 

A. Bartulis tikina, jog rudenį planuojami užbaigti darbai pabrangti neturėtų. 

„Kadangi darbai prasidėjo šiemet ir baigiasi šiemet, apie jokį indeksavimą negali būti kalbos. Teikdamas pasiūlymą metų pradžioje rangovas turėjo įsivertinti visas medžiagų kainas ir, tikiu, kad jas įsivertino, nes jokio indeksavimo mes jiems netaikysime“, – teigė savivaldybės atstovas. 

Kai kuriems Šiaulių politikams ir visuomenės veikėjams siūlant statyti naują aukšto lygio kultūros renginiams skirtą koncertų salę, A. Bartulis sako, kad kol kas savivaldybė konkrečių žingsnių dėl tokio objekto statybų nesiima – pasak jo, tam reikalinga ir centrinės valdžios pagalba.

„Suprantame, kad gerą koncertinę salę su gera akustika, kuri kainuotų gal 30–40 milijonų eurų, būtų labai gerai turėti Šiauliuose. Mes pasiruošę su Kultūros ministerija apie tai diskutuoti, kaip mes galime prisidėti. Bet kad mes gautume 40 milijonų eurų finansavimą, tai dar šiame etape yra pakankamai nerealu“, – teigė A. Bartulis. 

„Iki dešimties milijonų projektus dar suvaldome. Tokį projektą suvaldyti reikia ir didelės Vyriausybės politinės valios, kad šiaurės Lietuva galėtų tokią salę turėti“, – pridūrė jis. 

Pernai vasarą Šiaulių meras Artūras Visockas kreipėsi į Kultūros ministeriją ir Seimo Kultūros komitetą, prašydamas 579 tūkst. eurų pramos arba 70 proc. reikalingos sumos baigti „Saulės“ rekonstrukciją. 

„Saulės“ interneto svetainėje skelbiama, kad visa salės rekonstrukcijos kaina yra 3,5 mln. eurų, iš kurių 1,719 mln. eurų sudaro Europos Sąjungos fondų, o 1,789 mln. eurų – savivaldybės lėšos. 

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video