Top Baneris

Atnaujinta informacinė sistema „Infostatyba“

2023 kovo 10 d.
firosnv photography k6ZeyIOpts0 unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pristato kovo 10 d. Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ diegiamus pakeitimus, kurie sudarys galimybę patogiau ir paprasčiau naudotis sistemos paslaugomis.

Pranešama, kad kovo 10 d. įdiegti šie aktualūs pakeitimai statytojams ir statybos dalyviams:

  • Atnaujinta naujo statinio duomenų suvedimo funkcija „Pridėti suvesto statinio pagrindu”. Paspaudus šį pasirinkimą, nukopijuojami visi pasirinkto kopijuoti statinio duomenys.
  • Atestuotų asmenų pasirinkime realizuotas sąrašo filtras „Tik galiojantys atestatai“ / „Visi atestatai”. Pasirinkus požymį rodomi tik galiojantys atestatai.
  • Prašymų išduoti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) pildyme sukurtas papildomas pasirinkimas „Išduodant SLD panaikinti kitą galiojantį SLD“. Pasirinkimo pagalba sistema leis nurodyti kartu su SLD išdavimu panaikinamo anksčiau išduoto SLD duomenis.
  • Atnaujinta pranešimo apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą forma. Naujausią pranešimo formą galite atsisiųsti čia.

Taip pat vidinių IS „Infostatyba“ vartotojų patogumui supaprastintas prašymų ir dokumentų, kurie susiję su įslaptinta informacija, valdymas ir administravimas. Plačiau apie tai skaityti galite dažnai užduodamų klausimų skiltyje.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ir Aplinkos ministerija dėkoja projektuotojams ir institucijų atstovams, kurie savo idėjomis prisideda prie sistemos pokyčių planavimo ir įtemptoje darbotvarkėje atranda laiko įsitraukti į įdiegtų funkcionalumų testavimo procesus, pateikti vertingų įžvalgų.

Pranešime spaudia informuojama, kad artimiausiu metu IS „Infostatyba“ planuojama diegti ir kitus tiek institucijoms, tiek išoriniams sistemos naudotojams aktualius pakeitimus. Diegiamais atnaujinimais siekiama užtikrinti spartesnius, skaidresnius statybą leidžiančių dokumentų išdavimo ir statybos užbaigimo procesus, sumažinti sistemos naudotojams tenkančią administracinę naštą, užtikrinti patogesnius ir greitesnius teikiamų paslaugų administravimo ir dokumentų paieškos procesus.

IS „Infostatyba“ pakeitimai planuojami atsižvelgiant į sistemos paslaugų vartotojų išsakytus poreikius, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir kitų institucijų pateiktas rekomendacijas. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video