Top Baneris

Atnaujinant Kauno rotušės aikštę, bus naikinamos gatvės zonos, erdvė skiriama renginiams

2023 gegužės 12 d.
IMG 0287
„SOMA Architects“ vizualizacija

Atnaujinant Kauno rotušės aikštę, bus naikinamos dabartinės gatvės zonos, daugiau erdvės numatoma skirti renginiams ir laisvalaikiui.

Kaip ketvirtadienį skelbė Kauno savivaldybė, naikinamos gatvės zonos virs daugiafunkce erdve.

„Automobilių eismas numatomas tik A. Jakšto–Muziejaus gatvėmis. Visas plotas nuo fasado iki fasado skiriamas miesto šventėms, renginiams, paviljonams, turgeliams ar įvairioms pramogoms, kauniečių laisvalaikiui. Čia galėtų plėstis ir lauko kavinės“, – nurodoma savivaldybės pranešime.

Planuojant aikštės rekonstrukciją didesnis dėmesys skiriamas dangai. Visas Rotušės aikštės plotas bus vieno aukščio, be bortelių ar kitų iškilumų.

Anot pranešimo, taip pat bus išsaugomas ir perklojamas paveldo saugomas senasis grindinys. Naujoji granito danga derinama spalviškai prie senųjų akmenų, joje išryškinami vaško lydymo krosnių ir XVII amžiaus pastato pamatų kontūrai. 

„Aikštė bus be kliūčių: vienijantis granito plokščių ir saugomo tašyto akmens aikštės dangos „audinys“ užtikrins laisvą judėjimą visiems lankytojams“, – pranešime cituojama architektų „SOMA Architects“ komanda, savo projektui pasirinkusi koncepciją „Sena atkurta naujai“.

Aikštėje esantis „šulinio“ fontanas, anot vizijos autorių, galėtų būti išmontuotas, o jo vietoje atsirastų grindinyje įleistas vandens telkinys – „miesto veidrodis“. 

Architektų projekte numatyta išsaugoti visus esamus brandžius medžius, aplink juos sukurti žalumos saleles. Medžių paunksmėje bus įrengiami skirtingo dydžio apskriti suoliukai. Taip pat planuojama įrengti ir laisvai kilnojamų kėdžių bei suoliukų zoną.

Maironio skverelio ir paminklo aplinka taip pat bus tvarkoma – prie buvusio pašto stoties pastato ketinama įrengti daugiau vietų laisvalaikiui.

Informaciją apie projektą galite rasti Rotušės aikštėje įrengtuose informaciniuose stenduose ir svetainėje kaunas.lt.

Šiuo metu rekonstruojama ir Kauno rotušė, ji lankytojams bus atverta kitų metų pradžioje. Joje restauruojami susidėvėję grindų, lubų ir sienų paviršiai, apdailos elementai. Visose vidaus erdvėse atkuriamos autentiškos spalvos. Užbaigus vidaus ir fasado restauravimą – Kauno rotušėje bus pradedama įrengti ekspozicija apie miesto istoriją. 

Komentarai