Top Baneris

Atidaryti renovuoti Jelenskių dvaro rūmai

2023 gruodžio 29 d.
Jelenskiu dvaras4
Vilniaus r. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus rajone, Glitiškėse, atidarytas renovuotas Glitiškių dvaras, dar žinomas paskutiniųjų jo savininkų vardu – Jelenskių dvaras. Pastate veiks kultūros centras, muziejus ir biblioteka.

Pasak mero, atnaujintame dvare atsivers daugiau galimybių vietos bendruomenės užimtumui – organizuoti bendrus susirinkimus, renginius, sporto užsiėmimus, amatų dirbtuves, būrelius, vykdyti įvairias veiklas, skirtas ir suaugusiems, ir vaikams. Dvare planuojama organizuoti jiems skirtus renginius, ekskursijas, teikti įvairias kultūrines paslaugas, rašoma savivaldybės pranešime.

Jelenskiu dvaras
Dvaras iki renovacijos. Vilniaus r. savivaldybės nuotr.

Buvusios koplyčios patalpose dabar veikia Vilniaus krašto etnografinio muziejaus ekspozicija, rūsyje – keramikos dirbtuvės.

Darbus atliko UAB „Ekodora“.

2018 m. Vilniaus rajono savivaldybės administracija inicijavo Glitiškių dvaro renovaciją, o 2019 m. startavo projektas „Glitiškių dvaro atnaujinimas pritaikant kultūros paslaugų teikimui ir kitoms bendruomenės reikmėms“. Dvaro atnaujinimui iš viso buvo skirta daugiau kaip 3 mln. 200 tūkst. eurų. Didžioji dalis – apie 1 mln. 700 tūkst. skirta iš savivaldybės biudžeto, 500 tūkst. eurų – iš valstybės biudžeto, kiek daugiau nei 1 mln. eurų finansuota Europos Sąjungos lėšomis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video