Top Baneris

Atidarytas VILNIUS TECH Jungtinių mokslų laboratorijų centras 

2023 kovo 9 d.
VILNIUS TECH jungtiniu mokslu laboratoriju atidarymas 1
VILNIUS TECH rektorius prof. Romualdas Kliukas
Pasidalykite straipsniu

Kovo 8 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) įvyko  iškilminga Jungtinių mokslų laboratorijų atidarymo ceremonija, kurios metu duris atvėrė naujas Mechanikos, Elektronikos bei Transporto inžinerijos fakultetų laboratorijų centras.  Šis modernus korpusas – tai naujas požiūris į mokslo, žinių ir darbo aplinką, kūrybišką ateities universitetą. Tai naujas inovacijų kūrimo laboratorijų centras, kuriame žinių semsis esamos ir būsimos kūrėjų kartos.  

VILNIUS TECH rektorius prof. Romualdas Kliukas atidarymo metu teigė, kad ši diena universitetui – istorinė, nes po daugiau nei 20-ies metų galima džiaugtis naujais Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos fakultetų rūmais – VILNIUS TECH Jungtinių mokslų laboratorijų korpusu.  

„Tikiu, kad šiose erdvėse žinių semsis ne tik esamos, bet ir būsimos kūrėjų kartos, kad jos sukurs inovatyvių sprendimų, reikalingų ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui. Neabejoju, kad universiteto studentai ir kiti bendruomenės nariai sėkmingai sudalyvaus mokslo misijų konkurse bei su savo idėjomis prisidės prie STEAM veiklos įgyvendinimo Lietuvoje“, – pabrėžė prof. R. Kliukas. 

Atidarymo metu svečiai turėjo išskirtinę galimybę – pasivaikščioti po modernias laboratorijų centro erdves, susipažinti su jose vykdomais projektais, pabendrauti su VILNIUS TECH novatoriais ir geriau susipažinti su universitetu. 

„Inžinerija Lietuvoje vis dar nėra ta profesija, kurios nori siekti šiandieninė karta, todėl drauge turime daryti viską, kad skatintume inžinerijos kaip ateities profesijos patrauklumą. Džiaugiuosi, kad VILNIUS TECH yra būtent tas universitetas, kuris prisideda prie inžinerijos kūrimo bei plėtros visos Lietuvos mastu“, – teigė VILNIUS TECH rektorius. 

Renginyje dalyvavusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad atvykusi į Jungtinių mokslų laboratorijų korpusą įsitikino, jog švietimo situacija Lietuvoje – labai gera.  

„Apsilankiusi universitete pirmiausia pagalvoju, kaip čia jaustųsi moksleivis – ar norėtų čia kurti, ar jam čia būtų įdomu, ar jis norėtų čia pasilikti. Jau dabar, matydama naujas erdves, net neabejoju, kad mokiniai, būsimi studentai, čia jausis gerai“, – sakė J. Šiugždinienė. 

Svarbiausias dalykas, anot ministrės, kad laboratorijos būtų pilnos – jose dirbtų mokslininkai, verslo atstovai, jauni žmonės ir jiems būtų suteiktos tinkamos sąlygos kurti. Juk pastarieji – visos Lietuvos ateitis. Jeigu jauni žmonės kurs inovacijas, jos suteiks didžiulę pridėtinę vertę visai Lietuvai ir pasauliui. 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video