Top Baneris

Geležinkelio tarp Vilniaus ir Klaipėdos remontas – dėl trumpesnių kelionių

2017 vasario 14 d.
„Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
„Lietuvos geležinkelių“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Geležinkelio ruožas Vilnius–Klaipėda, kuriuo pergabenama daugiausia krovinių, populiarus ir tarp keleivių. Ilgą laiką neremontuotame kelyje imtasi didelės apimties darbų: per kelis mėnesius numatyta suremontuoti apie 120 kilometrų geležinkelio bėgių. O nuo rytojaus, vasario 15 dienos, „Lietuvos geležinkeliai“ keliaujantiems maršrutu Vilnius–Šiauliai–Klaipėda–Vilnius taikys 10 proc. nuolaidą bilietams. Šį sprendimą bendrovė priėmė įvertinusi dėl kelio remonto pailgėjusią kelionės trukmę bei dėl to keleivių patiriamus nepatogumus. Nuolaida bus taikoma iki remonto pabaigos, t. y. kol nebebus didelių vėlavimų.

Kad darbai būtų atlikti efektyviai, tam tikruose ruožo Vilnius–Klaipėda vietose įvesti laikini greičio apribojimai, dėl to vėluoja traukiniai, vykstantys maršrutu Vilnius–Šiauliai–Klaipėda–Vilnius. Visiems suplanuotiems darbams atlikti skirta 14 mln. eurų.

„Mūsų prioritetas – kad keleiviai važiuotų patogiai ir greitai. Šiuo metu ne tik pradedami darbai sugrąžinti buvusį greitį, bet ir vertinamos techninės galimybės dar labiau sutrumpinti kelionės į Klaipėdą trukmę“, – kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Remonto darbai atskirose ruožo vietose atliekami palaipsniui. Suremontavus ruožo dalį atitinkamai mažės ir kelio su greičio apribojimais ilgis, vadinasi – ir traukinių vėlavimo laikas. Dalį darbų bendrovė savo jėgomis tikisi atlikti iki balandžio pabaigos. Likę darbai užtruks dar kelis mėnesius – tikslus laikas priklausys nuo pirkimų procedūrų.

Kad keleiviai galėtų planuotis keliones, įvertinę greičio apribojimus konkrečiose ruožo vietose, „Lietuvos geležinkeliai“ parengs minėto maršruto laikinus traukinių tvarkaraščių pakeitimus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video