Top Baneris

Architektūros taryba: projektas buvusioje „Audėjo“ teritorijoje turi būti keičiamas (1)

2021 vasario 8 d.
audejas galio group
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo buvusioje „Audėjo“ fabriko teritorijoje Vilniuje planuojamas biurų ir būstų projektas neatitinka architektūros kokybės, urbanistinio integralumo, darnaus vystymosi ir kitų kriterijų, todėl turi būti koreguojamas.

Taip sausio pabaigoje nusprendė Vilniaus regioninė architektūros taryba, išnagrinėjusi pastatą projektuojančios bendrovės „Unitectus“ prašymą.

„Projektas neatitinka urbanistinio integralumo kriterijaus, nes kvartalų mastelis yra per stambus ir neatitinka greta vystomų kvartalų, Manufaktūrų gatvės išklotinė neišlaiko formuojamos užstatymo linijos, taip pat yra nepakankamas pėsčiųjų srautų ryšys su aplinkiniu miesto kontekstu“, – rašoma išvadoje.

Taryba taip pat rekomendavo pasiūlymuose aiškiai įvardyti pastatų paskirtį, nes „co-living“ scenarijuje persipina bent dviejų paskirčių – viešbučių ir gyvenamosios – patalpos, o joms taikomi skirtingi teisės aktų reikalavimai, pavyzdžiui, dėl saugios žmonių evakuacijos, sveikatos bei higienos, privalomų patalpų sudėties, sklypo sutvarkymo, automobilių stovėjimo vietų poreikio ir pan.

1
4 1

Projekto plėtotojai BNS teigė žadantys atsižvelgti į architektų rekomendacijas, koreguoti projektą ir toliau tęsti derinimo procedūras su miesto savivaldybe.

„Mūsų tikslas yra sukurti tvarios ir kokybiškos architektūros objektą, o ar tai paveiks mūsų investicijas, kol kas sunku pasakyti. Projektas yra didelis ir geriausių sprendinių ieškosime kartu“, – BNS teigė fondo „Lords LB Special Fund III“ įmonės „Vilniaus miesto projektai“ direktorius Giedrius Bernotas.

„Lords LB Asset Management” fondas buvusioje „Audėjo“ fabriko teritorijoje sostinėje planuoja biurų ir būstų projektą,  į kurį numato investuoti apie 105 mln. eurų.

3 1

Teritorijoje Drujos gatvėje ketinama pastatyti du 43,7 tūkst. kv. metrų bendro ploto penkių aukštų biurų pastatus ir 25,7 tūkst. kv. metrų bendro ploto šešių korpusų 5-7 aukštų būstų pastatą, kur būtų įrengti 452 vieno-trijų kambarių ilgalaikės nuomos apartamentai ir 56 butai. 

Biurų ir būstų pastatų pirmuose aukštuose ketinama įrengti komercines patalpas prekybai, restoranams, paslaugoms, po biurų pastatu – 669 vietų automobilių aikštelę, o po apartamentų pastatu – 194 vietų aikštelę.

„Vilniaus miesto projektai“ valdo 2016 metų pradžioje „Audėjo“ parduotą didžiąją dalį gamyklos teritorijos – čia veikė parduotuvė ir baldinių audinių fabrikas. Ankstesnė jo valdytoja bendrovė „VPH“ čia planavo 60 mln. eurų vertės prekybos centro „Central Mall“ projektą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Tadas Padas

    2021-02-08, 14:02  

    Taurui metas keisti vizualizuotoją. Nes labai jau viskas vienoda – ar „Audėjas”, ar „Bastionas”, ar Lukiškės… Nors Lordams sueis ir taip, jie neišrankūs 🙂

Rekomenduojami video