Top Baneris

Architektūros studijos DO ARCHITECTS partnerių komandoje – trys nauji vardai

2022 lapkričio 25 d.
DO ARCHITECTS partneriai foto A.Solominas scaled
Pasidalykite straipsniu

Prie vienos žinomiausių Lietuvos architektūros studijos DO ARCHITECTS partnerių komandos jungiasi trys ilgamečiai studijos nariai – Kasparas Žiliukas, Vaiva Šimoliūnaitė ir Vadim Babij. Jie jungsis prie steigiančiųjų keturių partnerių – Andrės Baldišiūtės, Gilmos Teodoros Gylytės, Sabinos Grincevičiūtės ir Algimanto Neniškio, kurie DO ARCHITECTS įkūrė 2013 metais.

„Naujų partnerių prisijungimas Lietuvos architektūros komandose nėra dažnas ar įprastas reiškinys. Prieš devynerius metus steigdami studiją svajojome ne tik apie įkvepiančius projektus, bet ir apie tai, kad DO ARCHITECTS taptų vieta atsiskleisti drąsiems ir talentingiems, tad labai džiaugiamės prasiplėtusia partnerių komanda.“ – teigia Sabina Grincevičiūtė viena įmonės bendraįkūrėjų, vadovaujančioji partnerė.

Vadim Babij

DOARCHITECTS Vadim Babij foto A.Solominas

Klaipėdoje užaugęs ukrainiečių kilmės architektas, architektūros studijas baigęs Napier University (Edinburgas, UK) bei University Of Light Industry (Zhengzhou, Kinija). Iki 2015 metais prisijungiant prie DO ARCHITECTS komandos V.Babij dirbo Paryžiuje architektūros studijoje Laisné Roussel tuo metu bendradarbiavusia su viena garsiausių Japonijos architektūros studijų Sou Fujimoto Architects.

Dirbdamas DO ARCHITECTS Vadim Babij koordinavo tokius projektus kaip Vinted biurų interjerai (Vilniuje, Amsterdame bei Berlyne), Lelijos teritorijos konversija, lopšelio-darželio Pelėdžiukas Pagiriuose interjeras ir kt. Taip pat Vadim yra vienas iš Ukrainos atstatymo iniciatyvos „Rebuild the Wonderful“ iniciatyvos narių.

Vaiva Šimoliūnaitė

DOARCHITECTS Vaiva Simoliunaite foto A.Solominas

Prieš 2015 metais prisijungdama prie DO ARCHITECTS komandos, penkerius metus dirbo MirallesTagliabue EMBT architektūros studijoje (Barselona, Ispanija), įgyvendino tarptautinius komandos projektus, tokius kaip kaip Ispanijos paviljonas EXPO 2010 (Šanchajus, Kinija), Excellence Bamboo Highrise Tower (Šendženas, Kinija) ir kt. Taip pat kurį laiką dirbo Romoje STUDIO FUKSAS biure projektuojant daugiafunkcį „Tianfu“ kultūros centrą Čengdu mieste Kinijoje.

Dirbdama DO ARCHITECTS komandoje Vaiva koordinavo tokius projektus kaip “Ogmios miesto” teritorijos konversija, daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas “Misionierių namai”, daugiafunkcinis kompleksas Akropolis Vingis ir kt.

Kasparas Žiliukas

DOARCHITECTS Kasparas Ziliukas foto A.Solominas

Kitas ilgametis DO ARCHITECTS komandos narys, architektas, projektų vadovas, nuo šių metų dėsto Vilniaus Gedimino Technikos universiteto Architektūros fakulteto urbanistikos katedroje. K.Žiliukas – prestižinės Arno Dineikos stipendijos lauretas, jo baigiamasis magistro tyrimas Taline nominuotas kaip vienas iš geriausių baigiamųjų darbų Baltijos šalyse, taip pas jis vienas ir 2015 metų Talino architektūros bienalės prizininkų.

Per septynerius darbo DO ARCHITECTS metus Kasparas Žiliukas ženkliai prisidėjo prie tokių projektų kaip Pilaitės gimnazija Vilniuje, Svencelės gyvenvietė ant vandens Kuršių marių pakrantėje, biurų kompleksas Business Garden Vilnius, Betono fabriko teritorijos konversija ir kitų.

Šiuo metu DO ARCHITECS komanda vienija daugiau nei 50 architektų, urbanistų bei interjero architektų su tarptautine patirtimi Olandijoje, Danijoje, Kinijoje, UK, Singapūre, Ispanijoje ir kt. Suburta komanda dirba su sudėtingais ir kompleksiniais projektais, kuriais kuria gerąjį pokytį miestuose ir artimiausioje žmogaus aplinkoje.

Per devynerius gyvavimo metus net keturi DO ARCHITECTS įgyvendinti objektai buvo nominuoti Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimams „Mies van der Rohe awards”, penki objektai tarptautinės komisijos sprendimu gavo pagrindinius prizus (1/5 metro) Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimuose „Žvilgsnis į save“, o 2022 metais DO ARCHITECTS vieno įtakingiausių architektūros ir dizaino portalų Dezeen apdovanojimuose tarptautinė komisija „Emerging Architecture Studio of the year“ kategorijoje DO ARCHITECTS atrinko kaip vieną iš 29 ryškiausių studijų pasaulyje.

DO ARCHITECTS aktyviai dalyvauja architektūros sklaidoje – remia edukacinius renginius bei leidybą, skaito pranešimus konferencijose, organizuoja viešas paskaitas bei diskusijas, dalyvauja Lietuvos Architektūros Rūmų veikloje.

Foto – A. Solomino


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video