Top Baneris

Architektūros studentai baigia kūrybiškos „adaptacijos“ laikotarpį

2016 rugsėjo 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Rytoj, rugsėjo 14-ąją, rezutatų pristatymo renginiais finišuoja dvi savaites nuo pirmosios mokslo metų dienos vykusios trejos VGTU architektūros studentų kūrybinės dirbtuvės: „PLAY EAST!“, „MODERN EDUCATIONAL SPACE“ ir „DIY RAPID IMPLEMENTATION WORKSHOP 1:1“. Jau treti metai akademinis sezonas Architektūros fakultete prasideda intensyviu kūrybiniu moduliu „Architektūros kūrybinės dirbtuvės“.

10:30–11:30 architektūros kūrybinių dirbtuvių „PLAY EAST!“ metu kartu su gimnazijos bendruomene pastatytos žaidimų aikštelės atidaryme Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje, Architektų g. 85.

16:00-19:00 bendrame visų trijų kūrybinių dirbtuvių – „PLAY EAST!“, „MODERN EDUCATIONAL SPACE“ ir „DIY RAPID IMPLEMENTATION WORKSHOP 1:1“ – pristatyme VGTU Architektūros fakultete, Trakų g.1., kuris pasibaigs nuotaikingai atnaujinto įėjimo į Architektūros fakultetą atidarymu ir vakarėliu kieme.

Renginiai atviri ir be išankstinės registracijos.

„PLAY EAST!“, architektūros kūrybinės dirbtuvės – tarptautinė vasaros mokykla, kuratorės – architektės Barbara Pampe, Vittoria Capresi, Carla Schwarz, Leonie Weber (baladilab, DE), Indrė Ruseckaitė ir Aistė Galaunytė. Kuratorės iš Vokietijos atstovauja architektūrinei komandai „baladilab“, plėtojančiai programą „learn-move-play-ground“, kurios tikslas – pagerinti pradinių mokyklų kiemelių aplinką taikant aktyviąją metodologiją, įtraukiant vaikus, mokytojus į kūrybinį procesą tiesiogiai iki paties projekto įgyvendinimo. Kūrybinių dirbtuvių metu kuratorės ir tarptautinė architektūros studentų grupė kartu su Katalikiškos Versmės gimnazijos mokiniais, mokytojais ir tėvais dirbo kartu permąstydami ir naujai atrasdami „Versmės“ gimnazijos kiemo aplinką bei pastatydami kūrybišką ir įkvepiančią žaidimo aikštelę.

Kūrybinių dirbtuvių rėmėjai ir bendradarbiai: DAAD, Goethe’s Institutas, Partners4Value, Vilniaus statybininkų rengimo centras, Würth, UAB „Eituma“, Caparol, AB „SKV“: ARKO blokų, MITTO statybinių mišinių ir kitų ženklų atstovė.

„MODERN EDUCATIONAL SPACE“, kuratoriai – architektūros istorikas, olandiškojo avangardo istorijos žinovas ir edukacijai skirtos architektūros raidos Nyderlanduose ekspertas Dolf Broekhuizen (NL), Edita Riaubienė ir Liutauras Nekrošius. Kūrybinių dirbtuvių temą lėmė tai, kad Lietuvoje bendrojo ugdymo sistemoje daugiausia dėmesio gauna pradinis ugdymas ir gimnazistai, o pagrindinio ugdymo grandis (5–8 klasių mokiniai) suvokiama kaip tarpinė, save kurianti ir savaime egzistuojanti ugdymo dalis. Būtent šio tarpsnio moksleivių ugdymui skirta fizinė aplinka nėra pritaikyta jų specifiniams poreikiams.

Kūrybinės dirbtuvės – tai netipinių Vilniaus bendrojo lavinimo mokyklų erdvių tyrimas ir pasiūlymai kaip jau suformuotas bendrojo lavinimo mokyklų fizines aplinkas pritaikyti paauglių ugdymui, kaip skirtingais laikotarpiais pastatytų mokyklų patalpas transformuoti į 5-8 klasių mokiniams patrauklias, norą mokytis ir pažinti, bendrauti ir bendradarbiauti stimuliuojančias aplinkas. Kūrybines dirbtuves remia: Nyderlandų ambasada, Partners4Value.

Pristatymas VGTU Architektūros fakultete (Trakų g. 1) rugsėjo 14 d. 17 val.

„DIY RAPID IMPLEMENTATION WORKSHOP 1:1“, kuratoriai – architektas Slavis Lew Poczebutas (DE) ir Eglė Navickienė. Slavis Lew Poczebutas 2010–2015 m. dirbo projektų vadovu OMA Roterdame, šiuo metu startuoja su savo įkurta architektūrinio projektavimo įmone „Mekado“ Berlyne. Architektūrinių dirbtuvių metu bus pateikiami siūlymai įvažiavimo į Architektūros rūmus sutvarkymui, iškart įgyvendinant idėjas mastelyje 1:1. Tai probleminė ir sprendimo laukianti rūmų vieta, kuriai studentai siūlys nesudėtingai įgyvendinamus sumanymus, kaip pertvarkyti ir estetiškai pagerinti įvažiavimą, kad jis taptų patrauklesne ir patogesne erdve. Dėmesys kreipiamas į architektūrinius elementus: grindinys, sienos ir lubos, ir į priemones: apšvietimas, spalva, medžiaga. Siūlymai buvo kuriami ir įgyvendinami dirbant komandoje. Kūrybines dirbtuves rėmė Švietimo ir mokslo ministerija.

Atidarymas ir pristatymas Architektūros fakultete (Trakų g. 1) rugsėjo 14 d. 18 val.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video