Top Baneris

Architektūros pradžiamokslis moksleiviams – KTU vasaros stovykloje

2017 gegužės 16 d.
KTU nuotr.
KTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 26–30 dienomis Kauno technologijos universitete (KTU) jau antrą kartą startuos Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) organizuojama vasaros dienos stovykla „Architektūros akademija“. Projekto tikslas – skatinti 14–18 metų moksleivius domėtis juos supančia aplinka, pažinti, kurti bei susipažinti su architekto profesija.

Ši stovykla KTU vyks jau antrus metus iš eilės. Kaip praėjusiais metais pastebėjo „mažieji vadovai“ – studentai – per vieną „Architektūros akademijos“ savaitę dalyviai turėjo galimybę susipažinti beveik su 4 metų architektūros programos kursu. Užsiėmimuose dalyviai turėjo galimybę dirbti komandose ir individualiai: dirbdami komandoje moksleiviai bandė pamatuoti pastatus, brėžinius paversti maketais ir sukurti patrauklią aplinką, o individualiose užduotyse moksleiviai susipažino su architektūrinio projektavimo pagrindais.

Visos stovyklos metu moksleiviai klausė paskaitų, mokėsi valdyti naujas kompiuterines braižymo programas bei įgyvendino savo idėjas. Kaip pastebėjo viena iš pernykštės stovyklos dalyvių, einant į šiuos užsiėmus, buvo tikėtasi „sausos“ teorijos, tačiau visos užduotys buvo perteiktos patraukliai bei žaidimo forma.

Šiemet su stovyklos dalyviais patirtimi dalinsis ne tik patyrę dėstytojai ar lietuviai studentai, bet ir tarptautinės patirties turintys būsimi architektai, besimokantys KTU pagal „Erasmus“ programą. Vienas jų – bakalauro studijų architektūros programos studentas iš Kipro, kuris stovyklos metu, dalyviams padės ne tik gilintis į projektavimą bet ir daugiau papasakos apie Graikijos kultūrą, kalbą bei architektūrą.

„Šiais metais stovyklos programoje taip pat numatyti tiek individualūs, tiek komandiniai užsiėmimai, nes architekto darbe labai svarbu ne tik gebėti perteikti idėją, bet ir suvokti kliento poreikius, mokėti dirbti komandoje bei pristatyti savo projektą. Šių įgūdžių tobulinimas – itin svarbus akademijos veiklų uždavinys“, – pasakojo stovyklos iniciatorė KTU SAF lektorė Laura Jankauskaitė-Jurevičienė.

Prieš metus organizuotoje pirmojoje „Architektūros akademijoje“ dalyvavo net 14 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Šiais metais laukiama dar gausesnio dalyvių būrio, tad planuojama numatytas veiklas organizuoti keliais srautais, atsižvelgiant į moksleivių amžių.

Daugiau informacijos apie stovyklą „Architektūros akademija“.

Pexels nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video