Top Baneris

ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO cikle – „Kūrybinio pasipriešinimo taktikos“

2014 rugsėjo 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas tęsia dvyliktąjį pokalbių ciklą, skirtą mokytis bendradarbiauti. Ketvirtojo ciklo renginyje – menotyrininkės Elonos Lubytės pokalbis su miesto antropologe Jekaterina Lavrinec, istoriku Aurimu Švedu ir inovacijų konsultantu Eigirdu Žemaičiu.

Rugsėjo 4 dieną (ketvirtadienį) 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) įvyks ketvirtasis ciklo „Nebendradarbiavimas – apie skulptūrą“ pokalbis – „Kūrybinio pasipriešinimo taktikos“. Pašnekovų bus klausiama, kada ir kaip menininkas gali netarnauti užsakovui, ar tikrai kūrybinė alternatyva, ilgainiui pripažįstama, tampa paklausia, ar kūrybingi žmonės ateityje valdys pasaulį, nes jie vieninteliai gali atsilaikyti prieš visuotinį perteklių, Aziją ir automatizaciją?

Miesto antropologė, tyrėja dr. Jekaterina Lavrinec yra aktyvi viešosios erdvės iniciatyvų ir bendruomenės kūrybinių projektų kuratorė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytoja. Inovacijų konsultantas Eigirdas Žemaitis dėsto vadybos disciplinas VGTU ir Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinio verslo mokykloje. Istorikas, pasitelkęs sakytinės istorijos tyrimo metodą, tyrinėjantis sovietmečio sociokultūrinę aplinką dr. Aurimas Švedas yra VU dėstytojas.

Architektūros [pokalbių] fondo dvyliktojo ciklo tikslas – mokytis bendradarbiauti. Atspirties tašku pasirinkta Nacionalinėje dailės galerijoje vykstanti ir į viešąsias erdves išsiveržusi skulptoriaus Mindaugo Navako kūrybos retrospektyva „Šlovė buvo ranka pasiekiama”. Kalbantis su skirtingų patirčių pašnekovais ir atsakant į auditorijos klausimus, sieksime suprasti kūrėjų nebendradarbiavimo priežastis.

Šiandien yra daug kalbama apie skirtingų sričių atstovų, taip pat ir kūrėjų, bendradarbiavimą. O kaip tai vyksta iš tikrųjų? Kaip dabartinės politinės, ekonominės, sociokultūrinės ir technologinės permainos keičia visuomenės suvokimą apie šiuolaikinį meną ir viešąsias erdves? Kodėl naujų galimybių akivaizdoje menininkai, užsakovai ir publika nebendradarbiauja?

Pokalbis vyks 2014 m. rugsėjo 4 dieną, Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pokalbio pradžia 20 val. Renginys nemokamas.

Paskaitą organizuoja Architektūros fondas.
Dvyliktojo ciklo kuratoriai – Ieva Cicėnaitė, Elona Lubytė, Matas Šiupšinskas.
Paskaita organizuojama bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija.
Paskaitą remia Lietuvos kultūros taryba.

Kviečiame apsilankyti ir paskutinėje 12-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo paskaitoje:

2014 m. rugsėjo 11 dieną renginyje „Šlovė buvo ranka pasiekiama“ su skulptoriumi Mindaugu Navaku kalbėsis Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video