Top Baneris

ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDAS: žmonių įtaka – naujos urbanistinio aktyvumo formos

2014 spalio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas pristato jau paskutinį tryliktojo pokalbių ciklo, skirto ieškoti ir aptarti alternatyvias aplinkos tobulinimo galimybes, paskaitą. Šį kartą netradiciškai, trečiadienį, įvyks ciklą  „Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“ vainikuojantis pokalbis.

Vakaro viešnia – Cathy Lang Ho, nepriklausoma architektūros kritikė ir redaktorė, gyvenanti Niujorke. Ji taip pat yra pagalbinė redaktorė „Architect magazine“ bei „The Architects Newspaper“ įkūrėja ir vyr. redaktorė. Cathy yra publikavusi šimtus straipsnių įvairiose pasaulio leidiniuose. Ji taip pat yra JAV Urbanistinio Dizaino Instituto tarybos narė. 2012 metais svarbiausiame pasaulio renginyje architektūros srityje – Venecijos architektūros bienalėje – ji buvo JAV paviljono „Spontaneous interventions“ kuratorė. Bienalės metu buvo pristatytos savarankiškos miestiečių ir profesionalų iniciatyvos, kurios suteikė naujas erdvių naudojimo galimybes visuomenei.

Visame pasaulyje piliečiai inicijuoja veiksmus, gerinančius viešųjų urbanistinių erdvių kokybę. Šiais veiksmais išreiškiama politinė filosofija, urbanistinė ideologija ir kultūrinė tendencija, kuriomis deklaruojama, kad praktiškai bet kuris pilietis gali tapti urbanistinių transformacijų dalyviu. Augant žmonių populiacijai bei didėjant miestams, šie judėjimai įgauna vis didesnę reikšmę.

„Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“ – tryliktas ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO paskaitų ciklas. Tęstinis įkvepiančių pokalbių renginys su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos yra skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę. Daugiau informacijos ir video įrašus iš jau praėjusių paskaitų ciklų galite rasti http://archfondas.lt/lt/pokalbiu.

Renginys vyks spalio 15 dieną 20 val., Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.

Paskaitą organizuoja Architektūros fondas.

Tryliktojo ciklo kuratoriai – Ieva Saldauskaitė ir Margarita Kaučikaitė.

Paskaita organizuojama bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija.

Paskaitą remia Lietuvos kultūros taryba, JAV ambasada Lietuvoje, „Klinkera“.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video