Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondas: nuo individualių namų iki strateginės politikos kūrimo

2016 gruodžio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Gruodžio 13 dieną (antradienį) vyks 19-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo „Pinigai“ ketvirtoji paskaita. Prelegentas – architektas Dominicas Stevensas (Airija), kurio paskaita vadinasi „Neformalus: nuo Besitzerhaus iki Airijos provincijos“.

Dominicas Stevensas kalba apie neformaliąją ekonomiką ir jos santykį su architektūra. Semdamasis įkvėpimo iš savo jaunystės pankų kultūros savadarbės estetikos, 1990-ųjų Berlyno subkultūrų, derindamas jas su liaudiška Airijos provincijos tradicija, savo darbuose D. Stevensas siūlo visaapimantį ir paprastą požiūrį į namų gamybą.

D. Stevensas apie save:
Dominicas Stevensas

Architektas Dominicas Stevensas.

„Siekiu kurti išskirtinius pastatus, kurie yra pritaikyti mano užsakovų konkretiems poreikiams, ir kurie reaguoja į savo aplinką jai nekenkdami bei būdami vizualiai patrauklūs. Vienas iš dviejų naujausių pastatų, kuriuos realizavau, yra „Inbetween House“ netoli Balinamorės Leitrimo apygardoje. Jis gavo specialų paminėjimą Airijos architektūros asociacijos apdovanojimuose ir buvo pristatytas žurnaluose visame pasaulyje, tarp jų ir prestižiniame A+U žurnale Japonijoje, kuriame buvo vienas iš aštuonių pastatų teminiame leidinio apie Airiją numeryje. Antrasis pastatas, „Mimetic house“, yra netoli Dromaharo, Leitrimo apygardoje. Jis laimėjo Airijos architektūros asociacijos prizą ir buvo plačiai pristatytas visame pasaulyje – prestižiniuose architektūros žurnaluose (daugiau nei 15-oje), keliose knygose, tarp kurių ir „Phaidon Atlaso of 21st century architecture“ bei laikraščiuose (tokiuose kaip the „New York Times“ ir „Financial Times“).

Neseniai baigiau naują pakrantės apsaugos stotį Transporto departamentui, kuri yra jautriame turizmo kraštovaizdyje Dooline, Clare apygardoje, Mohero uolos papėdėje. Buvau pasirinktas šiam projektui dėl mano atsargaus, tačiau šiuolaikiško būdo projektuoti pastatus airiškame kraštovaizdyje. Buvau pasirinktas atstovauti Airijai 2006-ųjų Venecijos architektūros bienalėje su projektu „FluidCity“, nauju gyvybingu kaimišku/urbanistiniu miestu palei Šanono upę.

Airijos Menų tarybos ir OPW buvau apdovanotas „Kevin Kieran“ apdovanojimu. Šis 50 000 eurų apdovanojimas kas dvejus metus skiriamas airių architektui mokslinių tyrimų projektui įgyvendinti ir publikuoti. Dėka to 2007-aisiais išleidau kritikų palankiai priimtą knygą „Rural“ („Kaimiškas“) apie kaimų plėtrą Airijoje. Kaip iniciatyvinio komiteto narys Vyriausybės architektūros strategijos (išleista 2009) ir Strateginio politikos komiteto visuomenei, kultūrai ir verslui narys Leitrimo apskrities taryboje, esu įsitraukęs į strateginės politikos formavimą aukščiausiu lygiu.“

Pokalbis vyks anglų kalba.

Vieta ir laikas: gruodžio 13 d. 20 val. Nacionalinė dailės galerija.

Daugiau apie pokalbių ciklą: www.archfondas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video