Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondas: nematomi tinklai virš miestų

2016 lapkričio 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Naujas, jau 19-asis, Architektūros [pokalbių] fondo ciklas, kviečia į pokalbius „nepatogia“ tema „Pinigai“. Įkvepiančių pokalbių seriją šiandien, lapkričio 18 dieną, pradės architektūros ir urbanistikos istorikas, teoretikas Kazys Varnelis (JAV/LT). Jo paskaitos tema – „Tinklai ir miestai“ (Networks and Cities).

Paskaitoje bus apžvelgiama, kaip šiandien tinklai formuoja miestus. K. Varnelis žada ypač atkreipti dėmesį į tai, kaip finansų ir nekilnojamojo turto sektoriai, reaguodami į tarptautinius kapitalo srautus ir telekomunikacijų plėtrą, daro įtaką Manhatano pertvarkai. Bus pristatytas ir autoriaus darbas „Perkūnas“, šią vasarą eksponuotas ŠMC, Vilniuje, skirta laiko trumpai diskusijai.

Apie pranešėją

k_varnelis_250

Kazys Varnelis

Istoriko išsilavinimą turintis Kazys Varnelis (varnelis.net) vykdo tarpdisciplininę kūrybinę veiklą, kuri apima architektūrą, urbanizmą, fotografiją, rašymą ir parodų organizavimą. Jis tyrinėja technologijų ir tinklų poveikį architektūrai bei miestams, rengia intervencijas, apimančias meną ir architektūrą. Kartu su kolegomis yra įkūręs AUDC (audc.org), konceptualiosios architektūros ir medijų kūrybinę grupę, vadovauja Network Architecture Lab (networkarchitecturelab.org). Užsiima leidybine veikla. Tarp Kazio Varnelio išleistų knygų yra „Blue Monday“, „Networked Publics“, „the Infrastructural City“ ir „The Philip Johnson Tapes“.

Pokalbis – anglų kalba vyks 2016 m. lapkričio 18 dieną, penktadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pokalbio pradžia 20 val. Renginys nemokamas.

19-ąjį paskaitų ciklą kuruoja: Vytautas Biekša, Kazys Varnelis, Matas Šiupšinskas.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija, Viljandi, Protectus.

Daugiau informacijos apie šią ir kitas ciklo paskaitas: www.archfondas.lt

arch_fondas_pinigai


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video