Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondas: miestų projektavimo mados viršūnė – išmanieji sprendimai

2014 gruodžio 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Nacionalinėje Dailės Galerijoje Architektūros [pokalbių] fondo organizuojamose paskaitose architektai ir teoretikai bando atsakyti į klausimą „Koks miestas?“. Šį ketvirtadienį, 20 valandą, turbūt sulauksime paties aiškiausio atsakymo į šį klausimą – tai išmanusis miestas.

Pašnekovas iš Olandijos Arjenas Oostermanas pasidalins karščiausia miestų projektavimo ir identiteto kūrimo mada, kuri turi begalę skirtingų reikšmių ir išraiškų, paskaitoje „Išmanesnis miestas“. Lietuvoje miestai taip pat pritaiko įvairius išmanius sprendimus – įvairios aplikacijos viešajam transportui, transporto srautų sistemos, tačiau ar šių dalykų užtenka, kad miestas būtų išmanus?

Išmanieji sprendimai – tai nauja „psichozė“, apėmusi tarpusavyje besivaržančius miestus visame pasaulyje. Mes jau pergyvenome „kūrybinės klasės“ etapą ir žengiame į išmaniųjų sprendimų erą. Išmaniojo miesto sąvoka apima tiek gausų aukštųjų technologijų naudojimą (stebėti, kontroliuoti ir susieti), tiek ir holistinį gyvenamosios aplinkos suvokimą. Paskaitoje bus kalbama apie tai, ką šiandien reiškia terminas „išmanusis miestas“, kokiais būdais mes bandome jį kurti ir kokios tendencijos dominuoja?

A. Oostermanas yra architektūros istorikas, kritikas, dėstytojas, kuratorius, kuris nuo 2007 metų užima žurnalo „Volume“ vyriausiojo redaktoriaus pareigas. „Volume“ žurnalas yra leidžiamas „Archis“ organizacijos drauge su „AMO“ ir „C-LAB“. Kartu su „Archis“ platforma A. Oosterman yra įsitraukęs į  „Architecture of Peace“, „Self Building Building“ ir „Connected“ projektus. Jis dėsto architektūros istoriją ir architektūros kritiką įvairiose Olandijos architektūros mokyklose, aktyviai rašo knygas bei straipsnius, publikuojamus tarptautinėje architektūros spaudoje.

Ciklo kuratoriai: Ieva Cicėnaitė, Andrius Ropolas, Matas Šiupšinskas

Pokalbiai vyksta Nacionalinėje Dailės Galerijoje (NDG), Konstitucijos pr. 22, Vilniuje. Pokalbis prasidės gruodžio 11 dieną, ketvirtadienį, 20:00. Renginiai nemokami. Pokalbis vyks anglų kalba. Pokalbiai filmuojami, video įrašai talpinami www.archfondas.lt

Ciklas rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

Rėmėjai: Kultūros taryba, „Dextera“ ir Nyderladų Karalystės ambasada.

Pokalbių ciklas „Koks miestas?“

Anksčiau garbintą sterilią miestų tvarką ir griežtą logiką, pakeitė miesto, kaip pozityviai konfliktiškos ir patrauklios žmonėms, vietos vizija, o praeities utopijos sulaukė tiek pat daug kritikos, kiek iki tol buvo sulaukusios šlovės. Gyvenamosios aplinkos formavimas buvo atiduotas į ambivalentiškos neoliberaliosios rinkos rankas. Tai nebūtinai reiškia, kad šiuolaikinė visuomenė nėra pajėgi formuoti projekcijų į ateitį. Tai nereiškia, kad šiandienos miestai nėra ideologiniai tvariniai ir utopinės mąstysenos produktai.

Šio ciklo tikslas – aptarti, koks yra šiuolaikinis miestas, kas formuoja jo įvaizdį, kokį vaidmenį šiame procese atlieka ideologija ir kieno rankose koncentruojasi galios svertai. Miesto vizijų formavimas, erdvių kokybės gerinimas, protų pritraukimas – visa tai daro daugybė tarpusavyje besivaržančių miestų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video