Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondas: kvietimas į V. Didelono paskaitą „Galiausiai – kritika“

2019 spalio 21 d.
Valery Didelon, Architektūros [pokalbių] fondas
Valery Didelon. Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas tęsia 25 paskaitų ciklą „GRAŽU/NEGRAŽU“, skirtą architektūros kritikai. Šį ketvirtadienį, spalio 24 d. paskaitą „Galiausiai – kritika“ MO muziejuje skaitys svečias iš Paryžiaus – architektas, istorikas ir kritikas Valery Didelon.

Vieni ją aptarinėja, kiti jos reikalauja, o treti norėtų jos vengti. Ji – kritika. Žvelgiant iš architektų ir urbanistų perspektyvos, ji tikra linksmybių gadintoja. Nepaisant to, ji įkvepia kūrėjus naujai pažvelgti, o gyventojams geriau suprasti juos supančią aplinką ir jos pokyčius. Koks yra kritikos tikslas ir prasmė šiais meilės ir neapykantos laikais? Apie tai savo įžvalgomis dalinsis Valéry Didelon, jau dešimtmetį Paryžiuje dirbantis „Criticat“ žurnalo redaktoriumi.

Valery Didelon yra architektas, istorikas ir architektūros kritikas, Paryžiaus Panthéon-Sorbonne universitete 2010 m. įgijęs daktaro laipsnį ir apsigynęs disertaciją „The „Learning from Las Vegas“: productions and receptions (1968-1988)“. Paris-Malaquais nacionalinėje architektūros mokykloje (École nationale supérieure d’architecture de Paris-Malaquais) pašnekovas dėsto teoriją ir dizainą. Valéry Didelon kritikos publikacijos yra skelbiamos architektūros žurnaluose, jis yra nuo 2008 m. dukart per metus leidžiamo žurnalo Criticat redaktorius ir įkūrėjas. Tarp Valéry Didelon publikacijų yra tokios knygos kaip „La controverse Learning from Las Vegas“ (2010 m.) ir „Yours critically: writings on architecture“ – architektūros kritikos straipsnių rinktinė iš 1-10 žurnalo Criticat numerių (2016 m.)

Pokalbis vyks MO muziejuje spalio 24 dieną. Pradžia 20 valandą. Renginys nemokamas. Paskaitą organizuoja Architektūros fondas. Paskaitos rėmėjai: Prancūzų institutas Lietuvoje, „Tarkett“ ir „Paroc“. Pokalbių ciklo rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Šį rudenį, rugsėjo 18 – spalio 30 dienomis, 25-tasis Architektūros pokalbių ciklas kviečia diskutuoti architektūros kritikos tema ir kelia klausimus, kokia yra architektūros kritikos prasmė ir vertė? Kaip nagrinėti architektūrinius ir urbanistinius sprendimus, bei pristatyti juos plačiajai publikai suprantama kalba? Ar galime tapti sumanesniais architektūros kritikais?

Daugiau informacijos apie architektūros [pokalbių] fondo 25 renginių ciklą, jo pašnekovus ir pokalbių temas rasite: www.archfondas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video