Top Baneris

Architektūros pokalbių fondas jau rengia naują ciklą

2016 liepos 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Pasibaigus septynioliktajam Architektūros fondo pokalbių ciklui organizatoriai dėkoja visiems, dalyvavusiems paskaitose bei neformaliose diskusijose ir ragina naudotis pašnekovų rekomenduotomis knygomis, kurios saugomos Nacionalinės dailės galerijos Dailės informacijos centro mediatekoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Taip pat primenama, kad paskaitų vaizdo įrašus ir fotografijas galima rasti www.archfondas.lt svetainėje.

Pasibaigusias diskusijas apie naujas architektūrines veiklas šį rudenį seks 18-asis Architektūros [pokalbių] fondo ciklas, kurio tema „Bendradarbiavimo erdvės mieste / Collaborative Placemaking“. Ciklą kuruoja nepriklausoma darnios miestų plėtros praktikė-urbanistė Elena Archipovaitė, pokalbiai vyks 2016 metų rugsėjį–spalį Kaune, Kauno architektūros festivalio metu.

Šiandien mūsų miestuose vieša erdvė atspindi socialinę terpę, kurioje kuriasi, dalyvauja ir atsiranda darnaus miesto sąveikos bei vystymasis. Pastaruoju metu vis daugiau tyrėjų, politikų ir bendruomenių iš naujo atranda tokių vietų svarbą bei jose tarpstančią miesto socialinio gyvenimo sanglaudą. Tokių erdvių kūrimas ir administravimas daugelyje miestų vis dar yra iššūkis tiek savivaldybėms, tiek profesionalams ir bendruomenėms, kurios jas kuria. Šiandien vis dar turime atsakyti į klausimus, kaip kurti, projektuoti ar pertvarkyti bei valdyti tokias erdves, kaip šių procesų metu bendradarbiaujant skirtingoms interesų grupėms išlaikyti šių erdvių atvirumą, gyvybingumą bei savitumą?

Architektūros [pokalbių] fondo 18-asis ciklas pristatys keletą bendradarbiavimo projektų kuriant miestų erdves pavyzdžių. Šio ciklo pašnekovai atstovauja įvairioms interesų grupėms, kuriančioms ar dalyvaujančioms tokių erdvių kūrimo procese. Ciklo metu pašnekovai dalysis savo patirtimi ir labiau gilinsis ne į viešos erdvės kūrimo bei planavimo gaires ar taisykles, bet į procesus, kurių metu šie projektai sukuria erdvę bendradarbiavimui tarp skirtingų sričių specialistų bei interesų grupių. Pokalbių dalyviai taip pat domėsis, kokiu būdu šie procesai gali įtraukti visus – tiek kūrėjus, tiek ir naudotojus. Šis ciklas skirtas atkreipti dėmesį ne į kuriamų viešųjų erdvių fizinę ar funkcinę išraišką, bet į jų svarbą bei reikšmę to miesto ir jo bendruomenių gyvenimui.

Elena Archipovaitė yra nepriklausoma darnios miestų plėtros praktikė-urbanistė. Šiuo metu ji dirba mediatore tarp įvairių mieste veikiančių grupių susijusiu bei įtakojančių darnų miestų vystymasi bei plėtrą Lietuvoje. Elena Archipovaitė taip pat užsiima akademine veiklą Kauno Technikos Universitete bei Norvegijos mokslo ir technologijų unversitete Trondheime.

architekturos pokalbiu fond1


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video