Top Baneris

ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDAS: architekto vaidmuo visuomenėje

2014 spalio 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros [pokalbių] fondas pristato prieš paskutinę tryliktojo pokalbių ciklo, skirto ieškoti ir aptarti alternatyvias aplinkos tobulinimo galimybes, paskaitą. Ketvirtojo ciklo „Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“ pokalbio tema – „Architekto vaidmuo visuomenėje“.  Jį pristatys ZULOARK grupės iš Ispanijos atstovas Manuelis Dominguezas.

„Zuloark“ – tai architektų, dizainerių, statytojų ir mąstytojų grupė, kurie užsiima ne tik architektūrine, urbanistine, dizaino, bet ir edukacine, tyrimų veikla. Paskaitos metu „Zuloark“ kalbės apie ekonominę krizę bei jos įtaką žmonėms. Pašnekovų manymu, krizė gali tapti puikia priežastimi miestiečių inicaityvoms bei galimybe susigrąžinti savo teisę į miestą.

Architekto vaidmenį visuomenėje pašnekovai sulygina su Indiana Džounso personažu: „Indiana Džounso vaidmuo „Dingusios Sandoros skrynios ieškotojų“ filmo kulminacijoje yra bereikšmis. Net jei Indiana nebūtų filme, jo pabaiga būtų visiškai tokia pati… Jei jo nebūtų buvę filme, naciai vis tiek būtų radę skrynią, nuplukdę ją į salą, atidarę ir žuvę – visiškai nepriklausomai nuo to, ar Indiana Džounsas yra, ar ne.“

„Pasidaryk pats. Aktyvių viešųjų erdvių kūrimas“ – tai tryliktas ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO paskaitų ciklas. Tęstinis įkvepiančių pokalbių renginys su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos yra skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę. Daugiau informacijos ir video įrašus iš jau praėjusių paskaitų ciklų galite rasti http://archfondas.lt/lt/pokalbiu.

Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.

Paskaitą organizuoja Architektūros fondas.

Tryliktojo ciklo kuratoriai – Ieva Saldauskaitė ir Margarita Kaučikaitė.

Paskaita organizuojama bendradarbiaujant su Nacionaline dailės galerija.

Daugiau informacijos: Margarita Kaučikaitė, +370 654 14135, www.archfondas.lt, arch@archfondas.lt

 

Kviečiame apsilankyti ir paskutinėje 13-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo paskaitoje:

2014 m. spalio 15 d. CATHERINE HO (JAV) „Žmonių įtaka: naujos urbanistinio aktyvumo formos“.

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video