Top Baneris

Architektūros [pokalbių] fondas: aktyvus dalyvavimas urbanistiniame projektavime

2016 spalio 17 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

18-ąjį Architektūros [pokalbių] fondo ciklą „Bendradarbiavimo erdvės mieste“ spalio 20 dieną užbaigs Latvijos architektė, kuri kalbės apie aktyvų dalyvavimą urbanistiniame projektavime.

„Fine Young Urbanists“ veikla yra besitęsiantis komunikacijos su visuomene tyrimas aktyviai dalyvaujantis miesto planavime ir bendradarbiaujantis kuriant vietas. Kalbėtoja pristatys keletą nedidelių „įsikišimų“ į viešąsias erdves, įkvėpusių didesnius miesto planavimo ar edukacijos procesus.

Evelina Ozola

Evelina Ozola

Evelina Ozola baigė architektūros studijas Rygoje ir urbanistikos magistro laipsnį įgijo Delfto technikos universitete Nyderlanduose. Ji dirbo architekte ir urbaniste MADE architektų kompanijoje Rygoje, taip pat SVESMI Roterdame. Šalia projektavimo darbų, pastaruosius 10 metų Evelina rašo ir publikuoja straipsnius. Šiuo metu ji yra atsakinga už Latvijos kūrybinių industrijų interneto svetainę FOLD. Evelina yra Rygos technikos universiteto Tarptautinės vasaros mokyklos Programų direktorė. Ji kuruoja studentus, siekiančius tapti architektais, urbanistais bei dizaineriais. Kartu su Toms Kokins ji vadovauja dizaino studijai „Fine Young Urbanists“.

Pranešėja taip pat rekomenduoja knygą:
William H. Whyte „City: Rediscovering the Center“

Knygoje aprašomi pagrindiniai viešųjų erdvių funkcionavimo principai, atskleidžiama jų svarba. Tai pateikiama paprastai ir patraukliai. Autorius 16 metų su grupe jaunų stebėtojų, pasiėmę tik fotoaparatą ir užrašų knygutę vaikščiojo Niujorko ir kitų didmiesčių gatvėmis, tyrinėdami pėsčiųjų elgseną ir miestų dinamiką. Knyga yra tyrimo, atskleidžiančio kartais elementarius dalykus apie miesto aplinką, tačiau dažnai nematomo miestų planuotojams.

Autorius daug dalykų naujai atranda miesto centrinėje dalyje ir yra įsitikinęs, kad ateitis yra ne užmiestyje esantys privačių namų rajonai, o miesto centras. Jis mano, kad centrinė miesto dalis tarsi Graikijos agora atgavusi vieną seniausių savo funkcijų. Tai vieta, skirta žmonėms pabūti ir susitikti akis į akį. Knyga lengvai skaitoma, linksma ir visiškai nepasenusi (nepaisant to, kad parašyta 1980-aisiais).

knyga city

Vieta ir laikas: pokalbis anglų kalba vyks 2016 m. spalio 20 d., ketvirtadienį, 19 val. VDU Mokslo ir studijų centre, Putvinskio g. 23, Kaune.

Renginys nemokamas.

Renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video