Top Baneris

Architektūros fondas tapo svarbios architektūros organizacijos nariu

2019 sausio 28 d.
Architektūros fondas, „Future Architecture“
„Architektūros fondas“ intensyviai prisideda prie visuomenės supažindinimo su architektūra. Giedriaus Akelio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Per penkiolika Architektūros fondo gyvavimo metų spėjo užaugti nauja architektų karta, kuri dalyvavo bent vienoje iš daugybės fondo veiklų, tarp kurių buvo 23 pokalbių ciklai, Keliaujančios architektūros dirbtuvės vaikams, „Open House Vilnius“.

Pastaraisiais metais Architektūros fondas taip pat buvo atsakingas už Lietuvos reprezentaciją Venecijos architektūros bienalėse, pristatydamas „Baltijos paviljoną“ ir „Pelkių mokyklą“. Iniciavus ir pasiekus daug pokyčių Lietuvoje, dabar Architektūros fondas pradeda naują etapą ir tampa „Future Architecture“ platformos nariu. Narystė šiame svarbiausių Europos architektūros organizacijų tinkle atvers naujas galimybes pristatyti Lietuvos architektūrą Europoje, užmegzti naujus ryšius Lietuvos architektams, tyrėjams ir visuomenei geriau susipažinti su užsienio kūrėjų idėjomis.

„Future Architecture“ platformos nariai yra Liublijanos architektūros ir dizaino muziejus, MAXXI, Lisabonos trienalė, Fundació Mies van der Rohe, Oslo architektūros trienalė, „Strelka“ ir kitos Europoje bei visame pasaulyje gerai žinomos organizacijos. Kartu su šiais partneriais Architektūros fondas sieks išplėsti savo veiklas Lietuvoje ir sudominti dar platesnį visuomenės ratą, pristatydamas fondo veiklas jungiančią „Building Narratives“ programą. Architektūros fondas dirbs kartu su dešimčia kylančių kūrėjų iš „Future Architecture“ tinklo ir kvies prisidėti prie fondo organizuojamų iniciatyvų.

Ši narystė yra visos Lietuvos architektūros įvertinimas, kuris dar kartą įrodo, kad Lietuvoje vykstantys architektūros procesai ir kaupiama patirtis yra įdomi visai Europai. Naujų ryšių Europoje užmezgimas taip pat prisidės prie dar spartesnio Lietuvos architektūros kokybės kilimo ir platesnės Lietuvos architektūros sklaidos užsienyje.

Architektūros fondo inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video