Top Baneris

Architektūros [aktualijų] fondas: apie Šiaurės ir Baltijos šalių architektūros jungtis

2017 liepos 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Teigiama, jog Šiaurės šalių architektūra juda kryžkelės link: tęsti „status quo“ vagą ar imtis holistinio architektūros, kaip politinės, formalios ir funkcinės praktikos, rolės permąstymo. Remiantis „Terapijoje“ (ang. „In Therapy“) – taip buvo pavadinta Šiaurės šalių (Suomijos, Norvegijos ir Švedijos) paroda, vykusi 2016 m. Venecijos architektūros bienalėje, kilusiu kuratorių sumanymu, ši paskaita pristatys nuspėjamus, pačioje šių šalių architektūros esmėje glūdinčius paradoksus bei nurodys, kaip ir kodėl situacija ima kisti. Diskusijoje bus aptariamas istorinis (ir teorinis) pokario kvietimas – politiškai ir kultūriškai vienyti Šiaurės ir Baltijos šalis (Baltoskandija), klausiant, kodėl ši utopinė ambicija ir šiandien tebėra aktuali.

Jamesas Tayloras-Fosteris .

Jamesas Tayloras-Fosteris.

Jamesas Tayloras-Fosteris yra rašytojas, kuratorius, ir architektūros dizaineris. Jis yra vienas iš „ArchDaily“, labiausiai lankomo architektūros portalo pasaulyje, Europos redaktorių. Taip pat J. Tayloras-Fosteris redaguoja LOBBY (The Bartlet, UCL) žurnalą.

Nors jis beveik tapo Britų paviljono 2016 m. Venecijos Architektūros bienalėje bendrakuratoriumi, visgi J. Tayloras-Fosteris buvo vienas iš Šiaurės šalių paviljono projekto „Terapijoje“ (ang. „In Therapy“) kuratorių. Rašytojas nuolat dalyvauja „Monocle 24“ – radijo, transliuojamo iš Londono, laidose, taip pat dirba kviestiniu kritiku Kembridžo universitete (UK), The Bartlet (UK), AA (UK), TU Delft ir Berlage (NL). Jis yra vizituojantis dėstytojas IUAV universitete Venecijoje. J. Tayloras-Fosteris taip pat rašo „Disegno“, „Log“, „Real Review“ ir „Volume Magazine“ leidiniams.

Paskaita vyks:

2017 m. rugpjūčio 1 d. 18:00 val. Šiuolaikinio meno centro skaitykloje, Vokiečių g. 2, Vilniuje.
Pokalbis vyks anglų kalba.

Pokalbį remia:

Lietuvos kultūros institutas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video