Top Baneris

Architektūrinėje laboratorijoje ieškos Žemaitės skvero atnaujinimo vizijos

2021 rugpjūčio 24 d.
zemaites skveras vilnius
Žemaitės skveras (vilnius-tourism.lt nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Kokias emocijas bežadintų 1970 m. visuomenei atsivėręs Žemaitės skveras Vilniuje, viena akivaizdu – fizinė jo būklė ragina pasirūpinti šia žaliąja oaze.

Architektūros kokybės vystymo asociacija (AKVA) kartu su Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos rašytojų sąjunga bei Vilniaus miesto savivaldybės administracija, finansuojant ir Lietuvos kultūros tarybai, rudenį inicijuoja projektą Architektūrinė laboratorija „Meninės Žemaitės skvero Vilniuje transformacijos“, kurio tikslas  –  eksperimentų keliu sukurti Žemaitės skvero, esančio Gedimino pr., Vilniuje, atnaujinimo koncepciją, pagal kurią ši viešoji erdvė būtų ne tik patogi, draugiška įvairių kartų ir veiklų žmonėms, reaguotų į ryškią literatūrinę vietos dvasią, bet ir kurtų savitą atmosferą – būtų vieta, kuri traukia užeiti ir būti, kuri keltų emocijas, augintų prisirišimo jausmą.

ARCHLAB taptų kūrybinių eksperimentų ir naujos kartos viešosios erdvės gimimo vieta.

archlab 2021

Tačiau prieš menininkams pradedant darbuotis, atliekamas svarbus uždavinys – sociologinis žmonių lūkesčių dėl Žemaitės skvero atnaujinimo poreikių tyrimas. Pirmąją rugpjūčio pusę sociologai stebėjo žmones, besilankančius Žemaitės skvere, o dabar jie klausia tiesiai: „Kokie yra jūsų įspūdžiai ir lūkesčiai, susiję su šia erdve? Kokie trys žodžiai Jums labiausiai asocijuojasi su Žemaitės skveru?“

Sudalyvaukite apklausoje – atsakykite į šiuos ir keletą kitų klausimų (jūsų atsakymų lauksime iki rugpjūčio 30 d.):  https://forms.office.com/r/8M8Vv4SDm4

Tyrimo rezultatai ir pati architektūrinės laboratorijos „Meninės Žemaitės skvero Vilniuje transformacijos“ idėja bus pristatyti rugsėjo pirmoje pusėje (skelbsime atskirai). Savo ruožtu, surinktus duomenis panaudosime architektūrinėje laboratorijoje, kurioje menininkai kurs skvero atnaujinimo koncepciją.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video