Top Baneris

Architektūra plačiai ir netradiciškai

2013 birželio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 14 dieną 18 val. KKKC parodinėse erdvėse (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) bus pristatyta Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos rengiama paroda „Klaipėdos architektūra 2012“. Tai – pirmoji architektūros paroda Klaipėdos parodinėje erdvėje per šį dešimtmetį.

Parodos rengėjai teigia – architektūros diskursas turi grįžti į meno erdves. Nuo pragmatizme ir teisinėse normose užsistovėjusios architekto veiklos rezultatas praranda humanišką santykį su tuo, kam jis ir skirtas – visuomene.

Tarptautinėje erdvėje architektūra niekada neprarado šio ryšio. Pagrindinės tarptautinės architektūros parodos Venecijos, Roterdamo bienalės daugelį metų yra tapusios architektūrinės minties apsikeitimo židiniais tarp meno, mokslo, verslo žmonių besidominčiu kultūrine aplinka. Net atsitraukus nuo svarbių inžinerinio (architektūra=technologija), ekonominio (architektūra=finansinė invesicija) aspektų, architektūros diskurso erdvė išlieka plati. Tokį temų ratą, iliustruotų architektų darbais, mintimis stengiasi parodyti parodos rengėjai.

Video interviu užfiksuota dvylikos uostamiestyje dirbančių įvairių kartų architektų mintys ir klausimai parodos lankytojams. Siekiant kiek įmanoma plačiau pristatyti Klaipėdoje kuriančius architektus parodoje pateikiami ne tik praėjusių metų realizuoti architektūros darbai ir parengtos projektų vizijos Klaipėdoje, bet ir klaipėdiečių darbai kituose Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose. Taip pat ekspozicijoje pristatomi ir Lietuvos architektūros aukštųjų mokyklų studentų darbai Klaipėdos miesto „aktualiausioms“ vietoms.

Parodą, vyksiančią birželio 14 – liepos 21 dienomis, papildys architektų paskaitos, šeštadieniais skaitytos AKIM projekto metu Lietuvos mokyklose, kūrybinės dirbtuvės, kino filmų peržiūros, architektų profesinės šventės liepos 1-ąją renginiai.

Birželio 28 dieną Klaipėdoje startuoja pirmoji tarpdalykinė mokslinė konferencija „Terra urbana“, skirta urbanistikai.  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose susiburs ir pranešimus skaitys žymiausi Lietuvos urbanistai teoretikai ir praktikai, mokslininkai galės diskutuoti su meno žmonėmis. Konferencijoje visuomenei bus pristatyti naujausi Vilniaus dailės akademijos regioninės plėtros projektai – Klaipėdos fakultetas ir Urbanistikos, architektūros ir dizaino (UADI) institutas.

Šiuo kiekvienais metais planuojamu renginiu ketinama burti Lietuvos mokslininkų ir menininkų bendruomenę, dirbančią urbanistikos srityje ir besidominčia naujausiais architektūros, dizaino, istorijos, sociologijos ir kitų giminingų mokslo ir meno sričių tyrimais. Taip bus siekiama permąstyti susiklosčiusią Lietuvos miestų raidos sanklodą ir kartu plėtoti jau septintą dešimtmetį besitęsiančia urbanistinę kultūros tradiciją. Urbanistai kels Lietuvos miestams aktualiausias problemas ir siūlys kaip jas spręsti. Visuomenei ketinama pristatyti konferencijos pranešimus ir aktualiausias Lietuvos mokslininkų įžvalgas.

Simboliniu „Terra Urbana“ pavadinimu ketinama apmąstyti urbanistikos, planavimo ir miestų teorijos situaciją posovietinėje Lietuvoje. Kartu bus domimasi miestų raidos scenarijais ir urbanizacija vėlyvojo kapitalizmo sąlygomis. Nebus pamirštos ir Lietuvos miestų planavimo sovietmečiu bei miesto viešųjų erdvių politikos, ekonomikos ir kultūros XXI  amžiuje temos. Ypatingas dėmesį ketinama kreipti į naujus reiškinius: įvykio visuomenę ir urbanistinę tinklaveiką. Šie aspektai bus nagrinėjami iš pasaulinės praktikos ir lietuviškos patirties pozicijų.

Organizatoriai į konferenciją kviečia humanitarinių mokslų darbuotojus ir studentus, taip pat kultūrinių ir kūrybinių industrijų atstovus. Urbanistikos klausimai turėtų būti itin aktualūs  nekilnojamojo turto, miestų statybos ir inžinerijos verslo įmonėms, taip pat Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių darbuotojams, atsakingiems už miestų planavimą.

Paroda vyks iki 2013 m. liepos 21 d. Planuojama ir daugiau renginių. Nuolat atnaujinamos informacijos galima ieškoti ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos interneto svetainėje.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video