Lapkričio 20 dieną „Žinių radijo“ laidoje „Reikia architekto“ bus kalbama apie ugdymo įstaigų architektūros įtaką jaunajai kartai.
Mokykla, universitetas – ta vieta, kur gimsta asmenybės ir kūrybiškiausios idėjos. Per nepriklausomybės laikotarpį Lietuva pastatė tikrai nedaug naujų edukacinių pastatų – daugelis vis dar tenkinamės sovietmečiu pagal kartotinius projektus suręstomis mokyklomis, darželiais, bibliotekomis, universitetais. Ar pagal seną supratimą, skirtą „klonuoti“ vienodą, sistemai paklūstantį žmogų, sukurti mokymo pastatai vis dar tinkami šiuolaikinės asmenybės ugdymui? Kokią vaiko ar studento elgseną ir mąstyseną užprogramuoja mokymosi įstaigų erdvės? Kokie inovatyvūs architektūriniai sprendimai taikomi naujiems mokymo pastatams?
Apie tai – pokalbis su Vilniaus universiteto bibliotekos – Nacionalinio mokslinės komunikacijos ir informacijos centro architektų komandos vadovu Rolandu Paleku ir mokyklos Balsiuose, Vilniuje, architektu Sigitu Kuncevičiumi (nuotr. – Balsių mokyklos projekto kūrėjai užėmė antrą vietą Aplinkos ministerijos kas dvejus metus rengiamuose apdovanojimuose už pasiekimus urbanistikos ir architektūros srityse).
Laida transliuojama lapkričio 20 dieną, trečiadienį, 11.05 ir 16.25 val. Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ pokalbių apie šiuolaikinę architektūrą klausykitės kiekvieną trečiadienį. Laidą rengia architektūros istorikė Rūta Leitanaitė.