Top Baneris

Architektų vizijose – kūrybiškas sostinės Aukštamiestis

2015 rugsėjo 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 24-ąją Vilniaus Naujamiestyje, industrinėje aplinkoje įsikūrusiame menų fabrike „Loftas“, pristatytos kūrybinėse dirbtuvėse sukurtos Aukštamiesčio ateities vizijos. Naujamiesčio rajono bendruomenė drauge su architektais, urbanistais, nekilnojamo turto specialistais diskutavo apie naujo ir bene kūrybiškiausio Vilniaus rajono gimimą, taip pat – kuriamą patrauklaus, išvystyto rajono veidą ir ateitį.

aukstamiestis_naujienai_2

Renginyje apsilankęs Nyderlandų Karalystės ambasadorius Bertas van der Lingenas pastebėjo, kad Lietuvoje kuriamos žmonėms draugiškos erdvės, kuriose gyventojai jaustųsi patogiai, o miesto plėtra leistų didžiuotis savo gyvenamąja aplinka.

Pasak projekto iniciatorių, Aukštamiestis – tai aukštuminė Naujamiesčio dalis, kurios buvusiose ar esamų gamyklų erdvėse bei kiemuose šiuo metu vyksta kūrybinės konversijos. Projekte dalyvavusių architektų tikslas buvo sukurti drąsią ir originalią rajono tapatybę, alternatyvą senamiesčiui – menininkų miestą mieste. Potencialiai Aukštamiestis – vieta, kuri gali tapti pasaulinio garso menininkų, kūrybingų žmonių ir turistų traukos tašku. Architektus sužavėjo jau dabar rajone verdančio vidinio gyvenimo kontrastas.

Projektuose pasikartojanti idėja – kurti kuo daugiau viešųjų erdvių. Projekto dalyviai jas kūrė visur: tarp pastatų, tarp kvartalų, užkampiuose ir ant stogų. Vieni architektai pasiūlė patiems vietos gyventojams pasirūpinti savo vietos tapatybe ir daug vietos paliko demokratijai, bendro sutarimo paieškoms.

Architektų komandoms pristačius savas Aukštamiesčio vizijas, ekspertų komisija – urbanistas M. Pakalnis, kultūros paveldo specialistė D. Sabaliauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja Agnė Selemonaitė, konversijų socialinės praktikos ekspertės K. Tuin ir J. S. Driessen bei kiti – aptarė ir vertino kiekvieną jų.

Pasak ekspertų, akivaizdu, kad šių kūrybinių dirbtuvių rezultatai pažėrė daug įdomių ir išmintingų įžvalgų, į kurias verta atsižvelgti formuojant kūrybiško miesto veidą.

Vilniaus savivaldybės inf. ir nuotraukos


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video