Top Baneris

Architektų taryba – patariamasis balsas Alytaus savivaldybėje

2016 vasario 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Alytuje darbą netrukus pradės Architektų taryba. Kurti ją nuspręsta Alytaus miesto mero Vytauto Grigaravičiaus ir savivaldybės specialistų susitikime su vietos architektais.

Pasak V. Grigaravičiaus, apie tai, kad miestui reikalinga Architektų taryba, kuri būtų patarėja savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriui, kalbėta ne kartą, tikintis, jog iš anksto pasitarus didesniam būriui profesionalų būtų priimami teisingiausi sprendimai.

Susitikimo metu architektai išsakė savo pastabas dėl Alytuje įvykusių ir dar vykdomų projektų. Buvo aptarta, kokiose situacijose ir kada Architektų tarybos patarimai būtų reikalingiausi. Abi pusės sutiko, kad visuomeniniais pagrindais sudarytos Architektų tarybos nariai, bendradarbiaudami su savivaldybės administracijos specialistais, turėtų teikti siūlymus dar prieš pradedant rengti projektus.

Taip pat buvo pritarta, kad Architektų tarybos veikloje galėtų dalyvauti visi norintys architektai, siekiantys išsakyti nuomonę vienu ar kitu su projektais susijusiu klausimu. „Kiekvienas turime skirtingą požiūrį, jo pateikimas ir išklausymas leistų plačiau pažvelgti į vieną ar kitą projektą“, – kalbėjo architektas Aidas Urmanavičius.

Savanoriškais pagrindais sudaryta architektų ir savivaldybės atstovų darbo grupė Architektų tarybos nuostatus planuoja parengti kovo 1 dieną.

Prieš kelis mėnesius nuolatinę architektų darbo grupę patarti aktualiausiais urbanistiniais ir architektūriniais klausimais sudarė ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Architektų taryba


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video