Top Baneris

Architektų savivaldai vadovaus moteris

2016 balandžio 29 d.
Daiva BAKŠIENĖ. G. Bartuškos nuotr.
Daiva BAKŠIENĖ. G. Bartuškos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų rūmai (LAR) turi naują pirmininką. Visuotiniame susirinkime vadovauti LAR kone triguba balsų persvara išrinkta architektė, teisininkė Daiva Bakšienė.

Iki praėjusių metų LAR pirmininko pavaduotoja dirbusi specialistė nurungė buvusį Vilniaus vyriausiąjį architektą Artūrą Blotnį. D. Bakšienė jau gegužę pakeis dvi kadencijas rūmams vadovavusį architektą Juozą Vaškevičių.

D. Bakšienė žada įrodyti, kad LAR gali būti stipriu ramsčiu vykdant sudėtingą ir visuomenei reikšmingą architekto veiklą. Ypač – turint pačių narių palaikymą. Kol kas Rūmai yra sutelkę apie 180 atestuotų architektų. Dešimtadalis jų narystei ryžosi pastarosiomis savaitėmis.

Siūlome perskaityti – tai Daivos Bakšienės pozicija architektų profesinės savivaldos klausimais: Profesinė architektų savivalda – ne vien architektų reikalas

Apie naująją LAR pirmininkę:

Daiva BAKŠIENĖ yra baigusi architektūros bakalauro ir magistro studijas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultete. Nuo 2004 metų – atestuota projekto vadovė, projekto architektūrinės dalies vadovė, projekto ekspertizės vadovė.

Vadovavo rengiant Utenos daugiafunkcio sporto centro, Seimo rūmų rekonstrukcijos ir naujos posėdžių salės statybos, daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitų statinių projektus.

2012 metais baigė teisės studijas Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultete ir įgijo teisės magistro laipsnį. Nuo 2013 metų – VU Teisės fakulteto doktorantė, rengia disertaciją tema „Viešasis interesas ir jo įgyvendinimo sąlygos architektūros srityje“.

Nuo 2011 metų yra įrašyta į Vilniaus tarptautinio ir nacionalinio komercinio arbitražo (Vilniaus arbitražo) statybų verslo ginčams spręsti rekomenduojamų arbitrų ir mediatorių sąrašus, nuo 2013 metų – į Lietuvos Respublikos teismo ekspertų sąrašą.

Skaito statybos teisės paskaitas kvalifikacijos tobulinimo kursuose, buvo Lietuvos architektų rūmų (LAR) tarybos narė, LAR Profesinės etikos tarybos ir LAR Ekspertų tarybos narė, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus valdybos narė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video