Top Baneris

Architektų sąjungos konferencijoje pritarta metų veiklai

2019 balandžio 15 d.
LAS, Kęstutis Pempė
Architektūros riterio ordinas įteiktas architektui Kęstučiui Pempei. LAS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjungos (LAS) metinėje ataskaitinėje konferencijoje vienbalsiai pritarta visoms 2018 m. gegužės–2019 m. balandžio 12 d. laikotarpio veikloms. LAS tarybos sprendimu, nusipelniusiems šios sąjungos nariams įteikti apdovanojimai.

Nuveikta daug darbų

Šiuo metu LAS vienija 965 narius, iš kurių 700 turi meno kūrėjo statusą. 2018 m. į LAS įstojo 10 narių, meno kūrėjo statusas suteiktas 7 architektams.

2018 m. lapkričio 14 d. LAS konferencijų salėje vyko diskusija „Architektūros įstatymas: po metų“. Joje buvo aptariama, kaip įstatymas veikė pirmuosius metus, kokių sulaukta pokyčių, kurios įstatymo nuostatos sukėlė daugiausiai neaiškumų ir ko trūko, kad įstatymo veikimas būtų efektyvesnis. Pranešimą konferencijoje skaitė ir pasiūlymus dėl aktualių klausimų bei įstatymo pakeitimo pateikė LAS pirmininkė Rūta Leitanaitė.

Ataskaitiniu laikotarpiu vyko du LAS tarybos posėdžiai.

Šiemet vasario 26 d. LAS atstovai lankėsi Kultūros ministerijoje, kur su naujuoju ministru Mindaugu Kvietkausku aptarė organizacijos veiklą, misiją bei pagrindines sritis, kuriose tikimasi glaudesnio bendradarbiavimo su šia ministerija.

Patvirtinti nauji LAS architektūrinių konkursų organizavimo nuostatai ir rekomendacijos, paremtos Europos architektų tarybos priimtais architektūros konkurso organizavimo principais. Nuostatus parengė Architektūros konkursų darbo grupė.

Konkursai ir apdovanojimai

2018–2019 m. vykdyta daugiau nei 10 architektūrinių konkursų. Architektūriniams apdovanojimams tarptautiniu mastu pernai LAS pateikė 5 kandidatus į Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimo – Mies van der Rohe prizo – atranką.

Architektūriniuose apdovanojimuose nacionaliniu mastu LAS teikė architekto Gintaro Balčyčio kandidatūrą 2018-ųjų Nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti.

Į praėjusių metų Aplinkos ministerijos apdovanojimų už kūrybinius laimėjimus architektūros ir urbanistikos srityse vertinimo komisiją buvo deleguoti 3 atstovai ir teiktos 3 kandidatūros apdovanojimams: „Labas, jūra“ (autorius – „G.A.L. architektai“); „Radisson Blu“ priestatas (UAB „Forma“) ir viešbutis „Pacai“ (UAB „Forma“).

Architektūros riterio ordinas įteiktas architektui Kęstučiui Pempei. Architektų sąjungos garbės ženklais už indėlį kuriant nacionalinę architektūrą ir ugdant jaunąją kartą apdovanotas Linas Naujokaitis, už indėlį kuriant nacionalinę architektūrą – Gintaras Klimavičius, už indėlį kuriant nacionalinę architektūrą ir ugdant jaunąją kartą – Gintautas Natkevičius.

LAS padėka už indėlį kuriant Lietuvos architektūrą ir ugdant jaunąją kartą 60-mečio proga skirta Sigitui Kuncevičiui.

Daugiau informacijos: http://bit.do/las_ataskaita


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video