Top Baneris

Architektų komandos kviečiamos į kūrybines dirbtuves Aukštamiestyje

2016 spalio 11 d.
Pasidalykite straipsniu

Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ kartu su partneriais – menų fabriku „Loftas“ ir Vilniaus miesto savivaldybe – įgyvendina projektą – architektūrines-urbanistines kūrybines dirbtuves „Aukštamiesčio viešosios erdvės“.

Tai jau antras Aukštamiestyje įgyvendinamas projektas. Pernai čia vyko kūrybinės dirbtuvės „Aukštamiesčio arterija“. Visų šių renginių tikslas – transformuoti viršutinę Naujamiesčio terasą iš buvusio industrinio rajono į kūrybinių industrijų rajoną, sykiu plačiai garsinant vietos vardą (Vilniuje, Lietuvoje ir už jos ribų).

Pernai ieškota kelių tapatybės raiškai. Tarp pasiūlymų dominavo sutvarkytų viešųjų, žaliųjų erdvių poreikis, kartu – noras, kad teritorija būtų atpažįstama kaip kūrybos atstovų rezidencijų vieta. 2015 metų kūrybinių dirbtuvių rezultatai parodė, kad sėkmingiausiai galėtų būti transformuojama buvusi „Elfos“ radijo gamyklos teritorija ir „penkiukė“, nes čia reziduoja daugiausia menininkų, kvartalai tapatinami su kitoniškumu, originalumu, gal net egzotika, o tarp jų įsiterpęs kvartalas su Amatų gatvele tinkamiausias viešajai žaliajai erdvei, kur vyktų kultūros renginiai.

Šiais metais, atlikus minėtų ir greta esančių kvartalų gyventojų apklausą, be būtinybės turėti rekreacinę žaliąją erdvę, išryškėjo ir kitas poreikis – sporto ir vaikų žaidimo zonų. Manoma, kas tinkamiausia vieta šioms funkcijoms – dar sovietmečiu įrengtas sporto aikštynas kvartalo tarp Vytenio, Naugarduko, Birželio 23-osios ir Ševčenkos gatvių viduje (deja, šiuo metu labai apleistas).

Šįmet kūrybinių dirbtuvių metu bus nagrinėjami objektai – du kvartalai, turinys potencialą virsti pilnavertėmis viešosiomis erdvėmis:

1) tarp Švitrigailos, Kauno, Vytenio ir Naugarduko g.,
2) tarp Vytenio, Naugarduko, Birželio 23-osios ir Ševčenkos gatvių.

Kūrybinėse dirbtuvėse bus kviečiamos dalyvauti trys architektų grupės, kurias atrinks komisija, sudaryta iš organizatorių ir ekspertų (viena jų jau žinoma – Menų inkubatoriaus „Architektūros centras“ rezidentai „NO architects“).

Kviečiame teikti paraiškas!

aukstamiestis dirbtuves big

Iki š. m. spalio 19 d. 17 val. prašome atsiųsti:
– komandos narių sąrašą, su kontaktais (tel. nr., el. p. adresas).
– Komandos narių bendrų darbų pavyzdžių.
– Motyvacinį laišką – daugiausia 200 žodžių (nebūtinas, tačiau bus laikomas privalumu).

Svarbu: kiekvienoje grupėje būtinai turi būti ir kraštovaizdžio architektas, esant galimybei – ir miesto sociologas.

Visa informacija turi būti pateikiama vienoje pdf formato laikmenoje. Paraiškas siųsti el. paštu: arch.centras@gmail.com.

Atrankos kriterijai:
– komandos patirtis (privalumas – patirtis projektuojant viešąsias erdves, dirbant su bendruomenėmis Lietuoje ir / ar užsienyje).
– Inovatyvumas, kūrybiškumas, vizionieriškumas.

Kūrybinių dirbtuvių dalyvių sąrašas bus paskelbtas š. m. spalio 21 d. KIP „Architektūros centras“ svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Atrinkti dalyviai bus informuojami ir el. paštu.

Kalendorius

Kūrybinės dirbtuvės startuoja 2016 metų spalio 23 d. (sekmadienį). Renginio metu ekspertai ir diskusijų moderatorės pristatys trumpus (po 10–15 min.) pranešimus savo tema. Vėliau vyks gyva diskusija su gyventojais.

Lapkričio 18–20 dienomis (penktadienis–sekmadienis) vyks kūrybinių dirbtuvių finišo tiesioji: dalyviai vietoje (su gyventojų pagalba, jei atsiras savanorių) kurs koncepcijas.

2016 m. lapkričio 18 dienos pradžioje numatomos trumpos diskusijos dėl sugeneruotų idėjų (dalyvauja ir ekspertai, ir proceso moderatorės).

2016 m. lapkričio 20 dieną po pietų keliamės į „Loftą“, kur vyks viešas koncepcijų aptarimas, dalyvaujant visiems besidomintiems (gyventojams, politikams, kultūros veikėjams ir pan.).

Kūrybinių dirbtuvių kuratorė: Aida Štelbienė.
Ekspertai: urbanistas, Vilniaus m. vyr. architektas Mindaugas Pakalnis, miesto sociologė, dr. Dalia Čiupailaitė, kraštovaizdžio specialistė Ramunė Sanderson.
Diskusijų moderatorės: Elena Archipovaitė, dr. Giedrė Godienė.
Savanorės: Alina Stepanenko, Aistė Dūdėnaitė, Vaiva Šikšniutė.
Kontaktinis asmuo: Aida Štelbienė, arch.centras@gmail.com, tel. +370 680 99 800.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija ir bendrovė „Vilbra“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video