Top Baneris

Architektų grupę lydi sėkmė konkursuose

2014 rugsėjo 11 d.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „V.Paulius & Associates“ ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija informavo apie pavasarį paskelbto atviro architektūrinių projektinių pasiūlymų konkurso dėl komercinio pastato statybos Žvejų g. 2b, Klaipėdos mieste, laimėtojus. Vertinimo komisijos posėdyje iš 19 kandidatų darbų buvo išskirtos trys geriausi darbai.

Pirma vieta – projektas „Senojo miesto pulsas“ (vizualizacijoje).

Autoriai – Regina Savičienė, Linas Savičius, Arūnas Želvys, Linas Žičkis, Liudvikas Selmistraitis. UAB „FlexiForma“, Vilnius.

Antra vieta – projektas „Legenda“.
Autoriai – Algimantas Grigas, Gražina Janulytė-Bernotienė, Eglė Pipiraitė. UAB „G.Janulytės-Bernotienės studija“, Kaunas.

Trečia vieta – projektas „Istorija+“.
Autoriai – Gintaras Čičiurka, Valdas Janulis, Saulius Plungė. UAB  „A405“, Klaipėda.

Bendrovę „FlexiForma“ sėkmės lydėjo ir kitame nesename konkurse. Dalyvaudami balandžio mėnesį pasibaigusiame biurų ir Modernaus meno centro (MMC) pastato, kuris turėtų iškilti buvusio „Lietuvos“ kino teatro vietoje, architektūriniame konkurse, jie, tiesa, pelnė tik paskatinamąją premiją, bet užsakovas kaip tik jų darbą pasirinko tęsti darbus.

Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba ta proga apgailestaudama pastebėjo, jog konkurso, kuris vyko ne pagal LAS konkursų nuostatus, objekto vystymas eina ydinga kryptimi. Anot ekspertų, konkurso komisijos sprendimas neturi būti ignoruojamas nei kvestionuojamas. O taip atsitiko, pasirenkant tolimesniam darbui ne aukšta prizine, o viena iš paskatinamųjų premijų apdovanotą darbą. Ekspertų nuomone, architektams būtų etiška imtis tokio projekto tik tuomet, jei aukštesnių vietų laimėtojai patvirtintų savo atsisakymą dirbti su užsakovu toliau.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video