Top Baneris

Architektų aistras kėlęs konkursas baigtas: paaiškėjo, kaip atrodys Palangos kino teatras

2021 liepos 5 d.
palangos kino teatras naglis
„Atgal į ateitį“ (MB „Altitudės“ ir MB „Urbanistinė architektūra“ projekto vizual.

Baigėsi dalies konkurse dalyvavusių architektų pasipiktinimo sulaukęs konkursas dėl geriausios kino teatro „Naglis“ rekonstravimo idėjos. Diskvalifikavus tris iš septynių projektų, skelbiama, jog pirmąją vietą užėmė projektas „Atgal į ateitį“ (MB „Altitudės“ ir MB „Urbanistinė architektūra“), antrą vietą – projektas „Naglis 2.0“ (UAB „AEXN“, UAB „ENERO“), trečią – projektas „Jūros ekranai“ (UAB „Kančo studija“).

Nugalėtojai apdovanojami piniginiais prizais, atitinkamai – 9000 Eur, 6500 Eur ir 4500 Eur. Su pirmos vietos nugalėtoju taip pat ketinama derėtis dėl projekto idėjos įgyvendinimo, tad šio konkurso dalyviams buvo keliami ir atitinkami kvalifikaciniai reikalavimai, leisiantys užtikrinti nugalėtojo pajėgumus šį projektą įgyvendinti realybėje.

Konkurse iš viso dalyvavo 7 darbai, trys iš jų buvo diskvalifikuoti, neatitikę architektūrinio konkurso reikalavimų. Tą lėmė skirtingos priežastys: pažeistas anonimiškumo principas, neatitikimas techninės užduoties reikalavimams, neatitikimas kvalifikaciniams reikalavimams ir pan., teigiama konkursą organizavusios Lietuvos architektų sąjungos pranešime.

palangos kino teatras naglis konkursas architektura
palangos kino teatras naglis konkursas architektura
„Atgal į ateitį“ (MB „Altitudės“ ir MB „Urbanistinė architektūra“ projekto vizual.

Projektas „Atgal į ateitį“ vertinimo komisijos buvo įvertintas 88,8 balais ir stipriai atsiplėšė nuo antros ir trečios vietos laimėtojų.

„Vertinimo komisija šį darbą įvertino kaip originalų, pasiūliusį vientisą architektūrinę idėją, su logiškai pagrįstais ir išdėstytais funkciniais ryšiais. Čia įtikinamai suformuotas būsimos regioninės filmotekos Audiovizualinių menų kultūros centras (AMKC) funkcinis–erdvinis modelis, sukuriant komfortiškas ir kūrybiškumą skatinančias darbo ir gyvenimo zonas.

Vertinimo komisija ypač pabrėžė šios architektūrinės idėjos funkcionalumą, kur detaliai apgalvotas salių išdėstymas, atsižvelgiama ir į kaimynus (iš pietų pusės), apsaugant juos nuo triukšmo vasaros seansų metu, rezidencijų patalpų išdėstymas atskirame tūryje. Komisija itin gerai vertina rytinės renginių ir kavinės erdvės, atgręžtos į upę, sukūrimą. Jų manymu, pasiūlytas funkcijų atskyrimo modelis įveiksmina ne tik sklypo galus, bet ir pietinę pusę, kurioje atsirandanti erdvė natūraliai persilieja su pietuose esančio pastato įėjimo erdve.

Sukurtas aukštos estetinės kokybės priestato tūris, leidžiantis formuoti gana uždarą, jaukią lauko kino teatro ir terasos erdvę, ją pridengiant nuo kaimynų, apsaugant nuo pietų saulės. Itin aukštai įvertinti ir techniniai parametrai: akustiniai, garso izoliacijos, ir kas ypač svarbu kino rodymo erdvei – kino technologijos, kurios atitinka dabar galiojančius standartus ir šiame konkurse gavo aukščiausią balą.

Be to, nepaisant pasiūlytos originalios architektūrinės idėjos, „Atgal į ateitį“ sprendimai siekia išsaugoti ir kino teatro pastato autentiškumą: remiantis ikonografine medžiaga bus restauruojami fasadai, pirminis langų skaidymas, centrinis įėjimas su natūralaus medžio durimis, stendai su afišomis, vertingi interjero elementai, Jono Jukonio grafito technika atliktas pano“, – teigiama LAS pranešime.

palangos kino teatras naglis konkursas architektura
palangos kino teatras naglis konkursas architektura
„Atgal į ateitį“ (MB „Altitudės“ ir MB „Urbanistinė architektūra“ projekto vizual.

Regioninės filmotekos, į kurią transformuojamas kino teatras „Naglis“ Palangoje, infrastruktūros sukūrimo veiksmai inicijuoti 2018 m., įgyvendinant Lietuvos Respublikos XVII Vyriausybės programą Kultūros ministerijos, kartu su Lietuvos kino centru ir UAB „Lietuvos kinas“. Siekiama, kad regioninė filmoteka spręstų kultūros paslaugų prieinamumo problemą Vakarų Lietuvoje, modernizuojant esamus kultūros objektus.

Prieš daugiau nei 60 metų statytas ir iki šiol be kapitalinio remonto funkcionavęs Palangos kino teatras „Naglis“ iki 2024-ųjų pabaigos turėtų gerokai praplėsti savo funkcijas bei tapti Vakarų Lietuvos regiono kino ir medijų traukos, sklaidos ir edukacijos centru.

Rekonstruotame kultūros objekte siūlomas platus paslaugų spektras atitiks skirtingų tikslinių grupių poreikius. Pagrindinės numatytos regioninės filmotekos funkcijos: profesionalaus kino rodymo vieta, kino kultūros ir audiovizualinių menų sklaidos filmoteka, kino edukacijos ir kompetencijų centras, multifunkcinė ir tarpsritinė kultūrinė erdvė. Regioninė filmoteka „Naglis“ bus „Nacionalinės filmotekos“ dalis, pilotinis jos projektas.

Visus konkurso dalyvius rasite čia.

Kuris Palangos „Naglio“ kino teatro rekonstrukcijos projektas‎ vertas įgyvendinimo?

  • 7. MAVAM 29% (384)
  • 6. Camera 18% (246)
  • 1. Kinoplatforma 16% (214)
  • 4. Naglis 2.0 15% (207)
  • 2. Atgal į ateitį 12% (167)
  • 5. Jūros ekranai 6% (83)
  • 3. Kino vila 3% (36)

Balsavo: 1 337

Kraunama ... Kraunama ...
Komentarai