Top Baneris

Architektė: Kauno IX forto muziejus po remonto taps šiuolaikiškesnis (1)

2023 sausio 9 d.
Kauno IX forto muziejaus remontas
Pasidalykite straipsniu

  • Architektė: muziejaus vidus pastebimai atsinaujins.
  • Pastato vertingosios savybės bus išsaugotos.
  • Remontuojant bus keičiamas pagrindinis patekimas į pastatą.
  • Projektavimo darbus atliko UAB „Maspro“ architektės Gabrielė Šliurpaitė ir Luknė Barčaitė.

Po remonto darbų Kauno IX forto muziejus pasitiks lankytojus moderniomis, atnaujintomis ekspozicijų salėmis, suvenyrų parduotuve ir kavine.

Remontuojant muziejų (autoriai: skulptorius Alfonsas Vincentas Ambraziūnas, architektai Vytautas Vielius ir Gediminas Baravykas) bus keičiamas pagrindinis patekimas į pastatą. Jis bus perkeliamas iš rytinės pastato pusės į vakarinę. Muziejuje atsiras lankytojų laukimo erdvė, kurioje papildomai numatoma įrengti vietą suvenyrų parduotuvei ar knygynui. Prie jos bus patalpa lankytojų daiktų spintelėms bei drabužiams.

Muziejuje po renovacijos taip pat atsiras ir nauja edukacijos zona, kurios baldus ir akustinę pertvarą galima bus perstatyti pagal esamus poreikius. Bus atnaujinta ir kino salė, kurioje numatyta įrengti vietą garso bei vaizdo medžiagos sistemų valdymui. Po rekonstrukcijos Kauno IX forto muziejaus lankytojai galės apsilankyti čia pradėsiančioje veikti kavinėje su lauko erdve, teigiama pranešime spaudai.

Planuojama, kad po remonto darbų atsiras ir patalpos, skirtos saugoti ir prižiūrėti Kauno IX forto muziejaus rinkinius.

Nepamiršti ir muziejaus darbuotojai. Jiems suprojektuotos naujos administracinės patalpos su kabinetais, poilsio patalpomis, apsaugos postu ir virtuvėle.

Architektė L. Barčaitė teigia, kad teikiant projektinius pasiūlymus pastato remontui siekta išsaugoti pastato vertingąsias savybės, kurios išliks, bet muziejaus vidus pastebimai atsinaujins, taps šiuolaikiškesnis.

„Visur, kur nėra saugomų pastato vertingųjų savybių, pastate numatomos šiuolaikinės naujos apdailos lubos, grindys, sienos. Pastatas pasikeis į gerą – jis bus maksimaliai pritaikytas šiuolaikiniams poreikiams“, – žada architektė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Klausimas

    2023-01-10, 12:46  

    Kodėl straipsnyje nepaminėti esamo muziejaus pastato autoriai architektai Gediminas Baravykas ir Vytautas Vielius?

Rekomenduojami video