Top Baneris

Architektas R. Palekas švenčia jubiliejų (3)

2023 kovo 12 d.
20191211 190459
J. Kalinsko/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šį sekmadienį architektas, pedagogas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas švenčia 60-metį. Produktyvus ir įvertintas architektas yra parengęs „Litexpo“ rekonstrukcijos, sporto ir pramogų centro „Forum Palace“, biurų pastato „Victoria“, Vilniaus universiteto padalinio Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro projektus, dešimtis gyvenamųjų namų projektų, siūlymus viešosioms erdvėms. Pagal architekto parengtus projektus šiuo metu pradedami Panevėžio autobusų stoties darbai, plėtojamos prestižinės daugiabučių kvartalo Kaune statybos.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina architektą 60-mečio proga.   

„Nuoširdžiai sveikinu gražaus jubiliejaus proga. Jūsų architektūros projektai ne kartą buvo apdovanoti ir sulaukė pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kūrybiškai prisilietėte prie įvairių daugeliui pažįstamų pastatų Vilniuje, o savo gausiu žinių ir patirties bagažu dalijatės su jaunaisiais profesionaliais architektais. Linkiu Jums sėkmingos tolesnės kūrybos ir tvirtų gyvenimo džiaugsmo pamatų“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Kultūros ministerija taip pat paviešino menininkui skirtą sveikinimą. „Darna architektūroje yra išties svarbi, o Jūsų kūryboje itin ryški miesto ir gamtos dermė. Tai byloja daugybė Jūsų suprojektuotų tiek visuomeninių, tiek gyvenamųjų pastatų. Ne kartą jie buvo įvertinti būtent už darnią plėtrą. Dėkoju už architektūroje puoselėjamas vertybes, už socialinę atsakomybę, tiesiog už kokybišką architektūrą bei esminių vertybinių principų perdavimą jaunajai kartai. Linkiu Jums įgyvendinti dar ne vieną prasmingą kūrybinį užmojį“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Zigmas

  2023-03-16, 13:20  

  Ar kitus architektus irgi sveikino ? Net archsąjunga pamiršta architektus pasveikinti, o čia netikėtai premjerė…

 • Taigi

  2023-03-13, 9:36  

  Nepastebėjau, kad anksčiau valdžia sveikintų žinomus architektus ir su didesniais jubiliejais…

 • Kažkas atsitiko?

  2023-03-12, 21:37  

  Anksčiau valdžia architektų lyg ir nesveikindavo su jubiliejais?

Rekomenduojami video