Top Baneris

Architektas Kaunui padovanojo Lietuvos krepšinio namų projektą

2017 kovo 9 d.
Kauno savivaldybės vizual.
Kauno savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien visuomenei pristatytas ambicingas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir miesto savivaldybės projektas – Lietuvos krepšinio namai. Statybų pradžią mininčią kapsulę planuojama įkasti balandžio 23-ąją dieną, švenčiant Lietuvos krepšinio 95-metį.

Kauno Santakos parko pašonėje iškilsiančiuose Lietuvos krepšinio namuose tilps krepšinio muziejus, renginių ir konferencijų salės, suvenyrų parduotuvė, kavinė su lauko terasa, kino salė, interaktyvios pramogos ir administracinės patalpos, kuriose įsikurs LKF būstinė.

„Idėja kilo dar 2012 metais. Per visus Lietuvos krepšinio gyvavimo metus esame pasiekę įspūdingų rezultatų, skambių pergalių. Norisi, kad krepšinio namai taptų traukos centru bei edukacine priemone jaunimui. Norime viską susisteminti ir pateikti vienoje vietoje. Kaune užsimezgė visos krepšinio ištakos: Steponas Darius atvežė krepšinį į tuometinę Lietuvos sostinę Kauną, šiame mieste 1922 metais taip pat įvyko pirmosios oficialios krepšinio rungtynes. Kaune vyko trečiasis Europos vyrų krepšinio čempionatas 1939 metais. 37-asis Europos vyrų krepšinio čempionatas irgi vyko Kaune, ir šis miestas manau pagrįstai vadinamas Lietuvos krepšinio sostine“, – priežastis, kodėl Lietuvos krepšinio namams buvo pasirinktas Kauno miestas, vardino šios idėjos autorius, LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

g_natkevicius_300

Gintautas Natkevičius.

Visą statybų techninį projektą parengė ir jį Kauno miesto savivaldybei padovanojo vienas garsiausių miesto architektų Gintautas Natkevičius.

„2014 metais į mane kreipėsi LKF prezidentas Arvydas Sabonis dėl pagalbos. Neįsivaizduoju, kaip jam galima būtų pasakyti „ne“, – aiškino architektas. – Man teko daug kur keliauti ir matyti įvairių muziejų – nuo meno iki sporto. Pabandėme sudėlioti akcentus, kokie yra LKF poreikiai, ir manau mums puikiai tai pavyko. Šis pastatas bus vienas moderniausių Lietuvoje.“

Būsimo pastato vertė yra apie 2,1 mln. eurų, o jo išlaikymas kainuos vos 4,5 tūkst. eurų per metus. Tai bus pirmasis naujai pastatytas muziejus nepriklausomos Lietuvos istorijoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video