Top Baneris

Architektas Ignalinai siūlo išskirtinį statinį: miestas taptų traukos centru (7)

2021 liepos 7 d.
aistis stalaučinskas šuolis ignalinaTik SA
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Ne pirmą kartą savo idėjomis nustebinantis jaunasis architektas Aistis Stalaučinskas Ignalinos kraštui siūlo ypatingą idėją – ant Šiekščio ežero kranto statyti sporto ir sveikatingumo centrą „Šuolis“.

„Šuolis“ – įvairias funkcijas jungiantis kompleksas Lietuvos žiemos sporto centro teritorijoje. Šio pastato stoge prasideda kalnų slidinėjimo trasa. Sukurtas šuolio slidėmis tramplinas, taip siekiant atgaivinti šuolio slidėmis sportą Lietuvoje ir nauju architektūriniu štrichu prikeliant istorinę miesto dominantę – prieš keturis dešimtmečius demontuotą trampliną. 

Šiuo projektu A.Stalaučinskas sėkmingai apsigynė architektūros magistro laipsnį Vilnius Tech universitete. Architektas siekia, jog „Šuolis“ taptų naujo Ignalinos miesto raidos etapo – ambicijos transformuotis į išmanųjį sporto kurortą simboliu.

aistis stalaucinskas suolis ignalina 1
aistis stalaucinskas suolis ignalina 7
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Sporto ir sveikatingumo centras savo tūrine – erdvine kompozicija įkūnydamas šuolio alegoriją sujungia tris stichijas – dangų, žemę ir vandenį. Kompleksas sukurtas kaip Vilkakalnio kalno tąsa, vietoženklis ir tarptautinės reikšmės traukos centras. 

„Baigiamąjį projektą parengiau Ignalinoje, kur praėjusį rudenį, čia atvykęs ir pakilęs virš pušų viršūnių išvydau neregėtą Lietuvos grožį. Pušynais apaugusios kalvos, žemumose telkšantys tyro vandens ežerai ir ežeriukai, tarp jų vingiuojantys upeliai, natūralios pelkės mintimis sugrąžino į senovės Lietuvą. Pakerėjo mane ši vieta. Grįždamas namo jau buvau tvirtai apsisprendęs, kad būtent čia rengsiu diplominį projektą.

aistis stalaucinskas suolis ignalina 10 1
aistis stalaucinskas suolis ignalina 13

Daugybė ieškojimų ir tyrinėjimų leido pajusti šio krašto dvasią, gilų lietuvybės pradą ir nesibaigiančią dramatišką kovą už ją. Tuo metu kai Smetonos laikų Lietuva plėtė Birštoną, Palangą ir kitus kurortus Ignalina duso polonizacijos spąstuose. Tad šis projektas – siekis grąžinti istorinę skolą Nalšios žemėms“, – teigia A.Stalaučinskas.

Architektūriniam sprendimui A.Stalaučinską įkvėpė Ignalinos istorija. Praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje Šiekščio ežero pakrantėje stovėjo medinis tramplinas. Čia vykdavo slidžių sporto varžybos, traukusios šimtus žiūrovų. Susipažinęs su krašto istorija architektas nusprendė Šiekščio ežero pakrantę prikelti naujam gyvenimui.

aistis stalaucinskas suolis ignalina 2

Savo baigiamąjį magistro laipsnio darbą A.Stalaučinskas kaip padėkos ir pagarbos ženklą skyrė architektui ir legendiniam Lietuvos partizanų vadui Juozui Lukšai – Daumantui (Skrajūnui).

„Partizano narsa ir pasiaukojimas įkvepia aukščiau profesinės karjeros ar asmeninės sėkmės matyti stiprią ir klestinčią Lietuvą, kaip pagrindinį visų darbų tikslą.

Didvyriški Juozo Lukšos – Daumanto (Skrajūno) šuoliai parašiutu, net keletą kartų sėkmingai įveikiant „geležinę uždangą“ (kertant SSRS sieną, nešant žinią apie kovojančią Lietuvą į Vakarus), įkvėpė architektūrinės kompozicijos simbolinę prasmę“, – tvirtino A.Stalaučinskas.

aistis stalaucinskas suolis ignalina 5
aistis stalaucinskas suolis ignalina 12
aistis stalaucinskas suolis ignalina 11
aistis stalaucinskas suolis ignalina 6
aistis stalaucinskas suolis ignalina 3
aistis stalaucinskas suolis ignalina 9
aistis stalaucinskas suolis ignalina 8

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • O

  2021-08-03, 19:21  

  kur tas šuolis, ar tiesiai į ežerą? Nepamirškit, kad žiemų kaip kadais daugiau nebebus, dabar ežerai užšąla savaitei ar dviem..:)

 • Kostas

  2021-07-13, 15:08  

  Šiaurės Korėjos slidinėjimo kurortas. Gal geriau pasiūlykit kažką kuklaus, atitinkančio poreikius?

 • Meh

  2021-07-10, 12:37  

  Iš projekto galėtų išlošti investuotojai, ir pasiturintys lietuviai galintys sau leisti atvykti paatostogauti. O vietiniai gyventojai visą gyvenimą praleidę krašte realiai būtų paduchinti. Nematau kaip šis projektas įtraukia vietinę aplinką ir kultūrą.

 • HH

  2021-07-09, 8:52  

  Idėja faina. Bet ko gero nesuras investuotojü.

 • Remigijus

  2021-07-07, 22:48  

  Nera mastelio balanso tarp žmogaus, miesto dydžio ir subtilios gamtos. Urbanistinė agresija.

 • Jezus

  2021-07-07, 22:33  

  Palikit ramybej gamta jus urbanistai.

 • Alfreda

  2021-07-07, 19:56  

  Butu tiesiog stebuklas…Reikia ieskot investoriu…

Rekomenduojami video