Top Baneris

Architektai tyrinėjo naktinį Vilnių

2016 birželio 17 d.
Barboros Gedvilaitės nuotr.
Barboros Gedvilaitės nuotr.

Ruošdamiesi artėjančiai Tarptautinei architektų dienai šios profesijos atstovai turėjo proga pamatyti naktinio Vilniaus senamiesčio paslapčių. Ketvirtadienį į keletą grupių susiskirstę architektai, vos nusileidus saulei, pabiro vingiuotose sostinės gatvelėse, ieškodami paslaptingų viduramžiškų kiemų ir įdomiausių miesto architektūrinių objektų, menančių gražiausias Vilniaus meilės istorijas.

Architektai dalyvavo ekskursijose „Vilniaus senamiesčio perlai“, „Liepsnojančių širdžių istorijos“, ir „Senųjų vilniečių buitis ir kasdienybė“, kurias vedė profesionalūs gidai.

„Vilniaus sienos slepia labai daug įdomiausių pasakojimų – juk ne visi architektai žino, kaip atrodė šio miesto gyventojų kasdienybė XVII amžiuje, kuo ypatinga Jono Basanavičiaus meilės istorija ir kaip sumaniai Gediminas rūpinosi savo sostine. Kadangi artėja Tarptautinė architektų diena, nusprendėme šios specialybės atstovus pirmiausia supažindinti su Vilniaus paslaptimis“, – sakė architektus į ekskursijas pakvietusios įmonės „Ergolain“ komunikacijos ir marketingo vadovė Vaida Kandratavičiūtė.

Architektus suburianti bendra veikla jau tapo savotiška tradicija – pernai įmonė architektus kvietė paplaukioti baidarėmis Vilnele ir Nerimi bei pažvelgti į Vilniaus pastatus nauju kampu, o užpernai būrys architektų rungtyniavo specialiai jiems parengtose orientacinėse varžybose po sostinę dviračiais.

Ketvirtadienio naktį apie 100 žingeidžių architektų pritraukusios ekskursijos – įžanga į liepos 1-ąją Vilniuje rengiamą šventę „ERGOLAIN ARCHFEST’16: Introducing „La Biennale di Venezia’16“. Jau ketvirtus metus Tarptautinę architektų dieną organizuojanti ergonominių baldų gamybos įmonė „Ergolain“ kaskart renginiui pasirenka vis kitokią temą.

„Šiemet, minėdami profesinę architektų šventę, didžiausią dėmesį norime skirti nuo 1980-ųjų vykstančiai Venecijos architektūros bienalei – tai vienas svarbiausių šiuolaikinės architektūros įvykių visame pasaulyje. Ir šiemet tai ypatingas įvykis, nes šiame prestižiniame renginyje Lietuva dalyvaus pirmą kartą. Bienalėje mūsų šalį ir kaimynes Latviją ir Estiją atstovaus vienas paviljonas, kuris laimėjo 3 atskirus nacionalinius konkursus“, – sako V. Kandratavičiūtė.

Liepos 1-ąją minima Tarptautinė architektų diena Vilniuje bus švenčiama PIANO.LT vasaros terasoje. Planuojama, kad į renginį susirinks daugiau nei 500 architektų ir architektūros studentų. „Pasidaryk pats“ (do it yourself) principu vykstančios šventės metu bus įteikiami apdovanojimai nuotraukų konkurso „Mano miestas, mano hobis, mano gyvenimas“ nugalėtojams, architektų lauks kūrybinės dirbtuvės, įvairūs konkursai ir kitos linksmybės.

Renginio organizatoriai – „Ergolain“, partneriai – „Exterus“.

architektai naktis 2

Komentarai