Top Baneris

Architektai šiandien turi rimtą progą švęsti

2016 liepos 1 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien šalies architektų bendruomenė pažymi Tarptautinę architektų dieną. Liepos 1-ąją ji minima nuo 1948 metų, kai Lozanoje buvo įkurta Tarptautinė architektų sąjunga.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, profesinės šventės proga sveikindamas visą Lietuvos architektų bendruomenę – kūrybingą, aktyvią ir labai svarbią valstybės gyvenimui, pažadėjo, kad Vyriausybė artimiausiu metu svarstys Aplinkos ministerijos parengtą Architektūros įstatymo projektą.

Naujasis įstatymas įtvirtins esmines architektūros kokybę reglamentuojančias nuostatas ir jos kriterijus, sudarys galimybes rengti atvirus konkursus geriausioms architektūrinėms idėjoms atrinkti planuojant ar projektuojant visuomenei reikšmingus objektus. Jis nustatys architektų veiklos pagrindinius principus ir sritis, jų teises, pareigas ir atsakomybę, rengimo ir kvalifikacijos reikalavimus.

Dar vienas AM priminimas šventės proga – kad geriausiems architektams pažymėti ministerija prieš devynerius metus yra įsteigusi apdovanojimą už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Šiemet bus įteikti trys apdovanojimai laimėtojais pripažintiems projektų autoriams už 2015 metais realizuotus architektūros kūrinius. Jie bus skiriami pagal tris kategorijas. Tai negyvenamieji pastatai ir statiniai, gyvenamieji pastatai, inovatyvūs pastatai.

Aplinkos ministerija yra pakvietusi siūlyti pretendentus šiems apdovanojimams. Kas ir kaip gali juos siūlyti, numato Aplinkos ministerijos apdovanojimo už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse skyrimo taisyklės. Tad baigus švęsti šventę jau būtų galima pasidairyti kandidatų gauti apdovanojimus – paraiškas apie pretendentus reikia pateikti iki š. m. rugpjūčio 22 d.

Apie Tarptautinės architektų dienos renginius skaitykite mūsų „Facebook“ paskyroje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video