Top Baneris

Architektai pristatys istorinio uostamiesčio parko sutvarkymo viziją

2017 vasario 22 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdiškiai jau rytoj galės susipažinti su dar vienos gaivinamos ir miestiečiams pritaikomos viešosios erdvės – Trinyčių (Malūno) parko teritorijos – sutvarkymo projektiniu pasiūlymu, kurį parengė bendrovių „Ademo grupė“ ir MB „Pupa – strateginė urbanistika“ kolektyvai.

Šiai teritorijai sutvarkyti, t. y. dangoms atnaujinti, želdiniams, mažosios architektūros elementams, žaidimų aikštelėms įrengti bei kitiems darbams suplanuota skirti kone milijoną eurų, didesnė reikiamos sumos dalis – ES lėšos. Beje, keisis ne tik parko vaizdas, bet ir pavadinimas – vadinamąjį Trinyčių tvenkinį ir parką ketinama pervadinti Malūno parku.

Trinyčių parkas – vienas vaizdingiausių uostamiestyje. Šioje teritorijoje XVIII amžiuje buvo įsikūrusios Joniškės (Janischken), Būtsargių (Budsargen) ir Justenhofo (Justenhof) dvarų sodybos. Šiandien parke augantys augalai – šių dvarų parkų likučiai.

Svarbus parko akcentas ir kraštovaizdžio elementas – tvenkinys, minimas jau nuo XVI amžiaus kaip Malūno tvenkinys. Jis buvo Danės upės atšakų dalis, vėliau pastatyta užtvanka.

Trinyčių parko teritorijos sutvarkymo projektiniai pasiūlymai bus pristatyti vasario 23 d. 17.30 val. kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas“, Bangų g. 5A, Klaipėdoje.

KTIC ir SA.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video