Top Baneris

Architektai pristatė Gargždų miesto parko sutvarkymo viziją

2016 gruodžio 21 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Gargždiškiams pristatyti miesto parko sutvarkymo projektiniai pasiūlymai. Gargždų parką XIX amžiaus pirmoje pusėje įkūrė baronai Renės. XX a. viduryje parkas buvo rekonstruotas. Dabar jį sudaro senasis istorinis ir naujasis parkai, užimantys daugiau nei 20 hektarų teritoriją.

Gargždų parko projektą rengia konkursą laimėjęs architektų biuras „Aketuri architektai“. Gargždų miesto parko infrastruktūros sutvarkymo projektinius pasiūlymus pristatė projekto vadovas Lukas Rekevičius, pagrindinė projekto architektė Monika Augaitytė bei architektė Milda Rekevičienė. Projektiniai pasiūlymai parengti pagal Gargždų miesto parko galimybių studiją, kuri buvo parengta bendradarbiaujant su Gargždų miesto bendruomene.

Projekto rengėjai siūlo Gargždų miesto parke, pasinaudojant jau esančia takų sistema, išskirti 4 teminius takus, skirtus istorijai, kultūrai, šeimai ir gamtai. Šiais takais būtų galima pasiekti įvairius parko objektus, atitinkančius tako temą. Siūloma kiekvieno tako pradžioje įrengti tik tam takui skirtą arką, pro kurią būtų galima įeiti į parką, ir kuri atspindėtų to tako temą. Skirsis ne tik kiekvieno tako tema, įėjimas į jį, bet ir tako danga.

gargzdu parkas viz 6

Istorijai skirtas takas turėtų eiti pro istorinės reikšmės taškus – paminklus, senvagę, kapines. Šiuo taku planuojama įprasminti miesto, dvaro istoriją, turėtų atsirasti mažosios architektūros elementų, t. y. nuorodos, stulpeliai, žymintys buvusio dvaro teritoriją, partizanų, Antrojo pasaulinio karo karių kapus.

Kultūros takas turėtų būti platus, vedantis į miesto švenčių, renginių vietą. Jis turėtų sujungti mokyklą ir stadioną su kamerinių bei masinių renginių erdvėmis. Architektai siūlo įrengti amfiteatrą su vietomis prisėsti, kur galėtų vykti įvairūs miesto renginiai, o parko lankytojai galėtų patogiai jais mėgautis arba tiesiog gerėtis gamta.

Šeimos taku siūloma sujungti sporto ir vaikų žaidimų aikšteles su kamerinių renginių ir jaunimo erdvėmis, tvenkiniais. Siūloma įrengti unikalią vaikų žaidimo erdvę, dengtą minkšta ir saugia žaidimų aikštelės danga. Projektiniuose sprendiniuose numatyta, kad aikštelė turėtų būti nelygi, su kalvelėmis. Taip pat siūloma įrengti ne tik įvairius įrenginius vaikams, t. y. sūpynes, čiuožyklas, bet ir erdvę jaunimui, kurios viena iš atrakcijų būtų laipiojimo sienelė.

Gamtos takas projektuojamas taip, kad juo einant būtų galima gėrėtis gamtos grožiu, Minijos vingiu. Dalis tako būtų iš medžio ir įrengtas taip, kad juo būtų galima praeiti net ir patvinus upei. Šis takas turėtų vesti per žemąjį slėnį iki šaltinio. Taip pat juo būtų galima pasiekti paplūdimį, kurį projektuotojai siūlo plėsti ne tik valant pakrantes, bet ir įrengiant suoliukus, medinius gultus, šiukšliadėžes, laužavietes.

gargzdu parkas viz 1

Architektai detaliai pristatė projektinius pasiūlymus, kuriuose numatytos ir želdinių rūšys, takų dangos, vietos iniciatyvoms, laiptų atnaujinimas, tilto per Miniją statymas, viešųjų tualetų atnaujinimas, apžvalgos aikštelės, įvairios erdvės ir įrenginiai, skirti parko lankytojams.

Gargždiškiai rūpinosi senvagės tvarkymu, universalaus dizaino taikymu, kad parke turėtų galimybę lankytis visi norintieji – mamos su vežimėliais, senyvo amžiaus žmonės, judėjimo ar regos negalią turintys asmenys, kad visos vietos jiems būtų pasiekiamos. Kalbėta apie nerūkymo ir tyliosios zonų pažymėjimą, vaikų saugumą parko erdvėse. Išreikštas susirūpinimas dėl tikslių istorinių vietų ribų žymėjimo ir siūlyta laukti istorinių bei archeologinių tyrimų, kurie turėtų nurodyti tikslias istorinės parko dalies, kapaduobių ribas. Taip pat siūlyta palikti daugiau vietos ar įrengti skverą prie partizanų paminklo ten vykstantiems renginiams ar būsimoms skulptūroms statyti. Gyventojai siūlė projektuotojams pagalvoti, kaip į parką pro projektuojamas arkas turėtų patekti transportas, pavyzdžiui, automobiliai, išvežantys lapus, šakas, reikalingi renginiams, kitas specialusis transportas. Siūlyta apgalvoti išmaniosios stotelės įrengimą, kurioje būtų galima prisipūsti dviračių padangas, kamuolius, įkrauti mobiliuosius įrenginius, pasinaudoti WiFi zona.

Daug diskusijų sukėlė  žmonių, nekreipiančių dėmesio į ženklą, kad važiuoti taku gali tik specialusis transportas, nuolat išvažinėjama prieiga prie šaltinio. Planuojant plėsti vaizdo kamerų tinklą Gargždų mieste, siūlyta numatyti ir kameros įrengimą tako pradžioje, kad pažeidėjai būtų fiksuojami.

gargzdu parkas viz 4

Su Gargždų miesto parko infrastruktūros sutvarkymo (statybos) techninio projekto projektiniais pasiūlymais galima susipažinti čia:

Projektiniai pasiūlymai;
Projektiniai pasiūlymai–planšetai;
Projektinių pasiūlymų rengimo užduotis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video