Top Baneris

Architektai kviečiami projektuoti naują parką Jonavoje (1)

2019 gruodžio 3 d.
sklypas parkui
A. Reipos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Jonavos rajono savivaldybė projekto „Išmanusis miestas” rengėjams siūlo Rimkų mikrorajone suprojektuoti parką. Jis galėtų būti įrengtas sklype šalia P. Vaičiūno ir Chemikų gatvių kampo.

„Šis sklypas yra šalia tankiausiai apgyvendinto ir daugiabučiais namais apstatyto Jonavos miesto Rimkų mikrorajono. Šalia – dvi progimnazijos, vaikų darželis, į sklypą atsigręžęs ir privačių namų kvartalas. Norime, kad teritorija taptų patrauklia ramaus laisvalaikio vieta visiems šalia gyvenantiems ir taptų traukos objektu.

Manome, kad čia galėtų atsirasti patrauklių mažosios architektūros elementų, įgyvendinti išskirtiniai apželdinimo sprendimai, pėsčiųjų takai ir patrauklios atokvėpio stotelės. Labai tikimės, kad sulauksime įdomių, originalių ir progresyvių pasiūlymų, kurie, tikėtina, virs realybe.

Kol kas sunku pasakyti, kiek laiko prireiks projekto įgyvendinimui – tai priklausys nuo pateiktų pasiūlymų sudėtingumo ir apimties”, – sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Birutė Gailienė.

Praėjusią savaitę B. Gailienė ir Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys pristatė Jonavos siūlomą sklypą žurnalo „Structum” organizuojamo projekto „Išmanusis miestas” atidarymo renginyje Vilniuje.

Projektui savo teritorijas patikėjo net septynios šalies rajonų savivaldybės: Klaipėdos, Utenos, Mažeikių, Joniškio, Biržų, Jonavos ir Šilutės.

Pasak organizatorių, projekte dalyvauja geriausi šalies architektūros, urbanistikos, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai.

Dalyviai pateikia idėjas ir projektus, atitinkančius projekte dalyvaujančių savivaldybių poreikius bei lūkesčius.

Šiuo metu vyksta jau šeštasis konkursas „Išmanusis miestas”. Vieno konkurso ciklas trunka 10 mėnesių. Jis prasideda 2019 m. rugsėjį, o nugalėtojai bus paskelbti 2020 m. birželį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • info8

    2019-12-09, 13:22  

    Reikia kviesti ne architektus, o Šančių bendruomenę – ji dabar žvaigždė.

Rekomenduojami video