Top Baneris

Architektai įrodinėjo projekto Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje vertę

2018 liepos 31 d.
Vasario 16-osios g. 1
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Socialiniuose tinkluose paskelta idėja vaikščiojant Neries pakrante susipažinti su atnaujintais projekto Vasario 16-osios g. 1 (buvusios šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje) Vilniuje sprendiniais, matyt, turėjo bent laikinai nuraminti projekto kritikus, iki šiol pasigedusius detalesnių projekto vizualizacijų. Į viešąjį viešbučio su konferencijų centru ir biurais Vasario 16-osios g. 1, Vilniuje, projekto sprendinių pristatymą kviesti ekspertai, visuomeninių, kitų organizacijų ir savivaldybės atstovai.

Pasak vieno projekto autorių, architektų studijos „Archinova“ iš Lietuvos vadovo Antano Gvildžio (projektas parengtas su „PLH Arkitekter A/S“ iš Danijos, vadovas Steenas Enricas Andersenas), asmesniškai pristačiusių projektą, atsižvelgus į institucijų ir visuomenės pastabas, buvo padarytos kelios esminės projekto korekcijos.

Projekto vizual.

„Dabar projekte yra numatyta atverti dar didesnį nei yra šiuo metu Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios apžvelgiamumą iš aktualių rakursų, artimos bei tolimos perspektyvos. To siekiant, atkuriamas originalios formos pastato prie A. Goštauto gatvės stogas, griaunami sovietmečiu prilipdyti priestatai ir atkuriamas šio pastato originalus fasadas iš Rytų pusės. Be to, viešbučio su konferencijų centru pastatas trumpinamas ir atsisakoma 47 kambarių“, – sakė A. Gvildys.

Išnagrinėjus istorinį kontekstą, atnaujintame projekte bendras pastatų plotas sumažėjo beveik 1000 kvadratinių metrų. Pateikti sprendiniai, anot architekto, užtikrina geresnį patekimą į formuojamą naują viešąją erdvę – vidinį kiemą – bei sukuria geresnes jungtis su esamomis aplinkinėmis erdvėmis. Nustačius naują pastatų aukštingumą, užtikrinamas teritorijos integralumas urbanistiniame kontekste.

Įgyvendinant projektą, numatyta miesto poreikiams galutinai pritaikyti aplinką: atnaujinti pėsčiųjų takus, įrengti naują dviračių taką, pratęsiant trasą, einančią palei atnaujintą Lukiškių aikštę iki Baltojo tilto, taip pat sutvarkyti gatvių apšvietimą, optimizuoti greta esančią sankryžą.

Projekto vizual.

Architektas patvirtino – itin didelį dėmesį kreipė į pagarbą istorinei praeičiai ir šalia esančiam bažnyčios ansambliui, taigi, tiki, jog kad pavyko rasti jautrų urbanistinį sprendimą. „Pažymėtina, kad šiuo metu svarbiausia visiems rasti bendrą sutarimą dėl erdvinės teritorijos išraiškos, o vėliau – ir dėl architektūrinės. Tą akcentavo ir projektą apsvarsčiusi bei išvadas pateikusi Architektų rūmų Vilniaus regioninė taryba“, – komentavo A. Gvildys.

Liepos 12 dienos Vilniaus architektų regioninės tarybos išvadose teigiama, kad pakoreguotas projekto urbanistinis sprendinys yra tinkamas, o tolesnius architektūrinės raiškos ir estetikos klausimus rekomenduojama spręsti viešojo svarstymo su visuomene metu, pasitelkiant atitinkamą profesinę bei institucinę ekspertizę.

Su projekto planais, brėžiniais, vizualizacijomis, aprašymais ir visais dokumentais visuomenė kviečiama susipažinti interneto svetainėje www.projektas-vasario16g1.lt. Visi kviečiami išsakyti savo nuomonę elektroninio pašto adresais plh@plh.dk ir info@archinova.lt arba interneto svetainės komentarų skiltyje.

Į projektą numatoma investuoti apie 45 mln. Eurų. Jį vysto bendrovė „Orkela“, priklausanti „Lords LB Special Fund IV“ fondui, kurį valdo investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“.

Projekto vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video