Top Baneris

„ARCHIS“ ir „Teltonikos“ bendradarbiavimas prasidėjo atstatant sudegusią bažnyčią

2021 rugpjūčio 4 d.
teltonika gamykla
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Teltonika High Tech Hill“ – pastatų kompleksas, kuris iki 2024 m. turėtų iškilti Vilniuje, Liepkalnyje. Šis projektas – ne tik gamybinės, bet ir rekreacinės erdvės, leisiančios darbuotojams pajusti namų aplinką, pagarbą vieni kitiems, įgyti daugiau pasitikėjimo.

12 naujų statinių simbolizuos mikroschemą. Į šią mikroschemą įsilies ir Kauno architektūros ir statybos bendrovės „ARCHIS“ pastatyta nauja „Teltonikos“ gamykla.

Bendradarbiavimo pradžia – bažnyčios statyba

„ARCHIS“ ir „Teltonikos“ bendradarbiavimas prasidėjo 2017 m., kai „ARCHIS“ atstatinėjo iki pamatų sudegusią Balbieriškio bažnyčią. „Jau statybos darbų pradžioje buvo aišku, kad lėšų statyboms neužteks, tačiau projektas buvo įdomus, tad darbų nenutraukėme, nors nežinojome, kada jie baigsis. Įpusėjus darbams, religinė bendruomenė pradėjo ieškoti finansinės paramos. Kai apie bažnyčios atstatymo finansinius sunkumus reportažą parodė LRT, jį pamatęs bevielių technologijų įmonės „Teltonika“ įkūrėjas Arvydas Paukštys po susitikimo su klebonu nusprendė prisidėti. A. Paukštys visą laiką norėjo pastatyti bažnyčią, o čia pasitaikė tokia situacija: bažnyčia statoma, o bendruomenei tiesiog trūksta pinigų, p. Arvydui patiko mūsų atliekami darbai, kokybė, požiūris, parinktos medžiagos ir jis nusprendė pagelbėti. Atsiradus finansavimui, statybos darbai įgavo didesnį tempą ir jau po gero pusmečio, 2018 m. kovą, bažnyčia buvo pašventinta“, – pasakoja bendrovės „ARCHIS“ finansininkas ir vienas įkūrėjų Rokas Urbonas.

Užbaigus bažnyčią, A. Paukštys bendrovei „ARCHIS“ pasiūlė tęsti bendradarbiavimą ir statyti administracinės gamybinės paskirties pastatą Vilniuje. Bendrovė sutiko, atliko objekto vertinimą, aptarė ir suderino kainas, įvairias detales, pasirašė statybos darbų rangos sutartį. „Mus – „ARCHIS“ ir „Teltoniką“ –suvedė likimas“, – sako R. Urbonas.

statyba kauno kranai archis

Aukšti reikalavimai

Paruošiamojo projekto etapo metu „ARCHIS“ specialistai analizavo projektą, brėžinius, bendravo su projekto autoriais Vilniaus architektūros studijos atstovais, daug laiko praleido diskutuodami su užsakovais, gilinosi į „Teltonikos“ įmonių darbo pobūdį.

Statant naująjį administracinės ir gamybinės paskirties „Teltonikos“ pastatą, buvo akcentuojami tvarumas, kokybė, saugumas, terminai, švara ir kt. „Pastatas skirtas įvairių išmaniųjų įrenginių gamybai, jame robotai lituoja mikroschemas, ten gimsta daiktų internetas, verslo partneriai ir užsakovai atvyksta iš viso pasaulio, taigi reikalavimai tikrai buvo aukšti. Architektai buvo suinteresuoti tiek kokybišku darbų atlikimu, tiek interjero vientisumu“, – pažymi R. Urbonas.

Aukšti reikalavimai buvo keliami ir statybų aikštelei – švari ir tvarkinga aplinka, atliekų rūšiavimas, efektyvus statybinių medžiagų naudojimas, statybinių medžiagų likučių grąžinimas antriniam perdirbimui arba panaudojimas kitose statybų aikštelėse.

05 VAS Teltonika ©Norbert Tukaj 0114 1

Objekte įdiegta nemažai modernių sprendimų, tokių kaip elektromobilių įkrovos stotelės, eismo valdymo sistema, žmogaus veiklą atpažįstanti perimetro apsaugos signalizacija, biometrinių duomenų skenavimas, veidų atpažinimas, išmaniosios oro vėsinimo, valymo ir drėkinimo sistemos, efektyvus visų sistemų valdymas. Buvo kreipiamas dėmesys į patalpas supančią aplinką.

Unikalūs sprendimai

Naujasis „Teltonikos“ trijų aukštų pastatas – gelžbetoninis monolitas su surenkamosiomis gelžbetoninėmis sienomis, gelžbetoninėmis kolonomis ir metalinėmis, stogą laikančiomis santvaromis. R. Urbonas pasakoja, kad, statant pastatą, be įprastų mechaninio konstrukcijų atsparumo, priešgaisrinių, higienos, saugos, triukšmo lygio, energijos taupymo, tvaraus išteklių naudojimo reikalavimų, buvo ir nestandartinių sprendinių. Pavyzdžiui, technologinės lubos, kuriose paslėpta inžinerija (komunikacijų vamzdžiai, kanalai, laidai) įrengimas. Įėjus į gamyklą viskas atrodo labai tvarkingai, pažvelgęs į lubas, žmogus mato tik jas, tačiau virš jų slepiasi daug gamybai būtinų komunikacijų. Viskas atrodo paprasta, bet iš tiesų – sudėtinga. Technologinis aukštas yra gana aukštas, kad prireikus jame galėtų dirbti aptarnaujantis personalas.

IMG 0289 1
IMG 0297

Taip pat galima paminėti ir švarių patalpų su antistatinėmis, konduktyvinėmis grindų dangomis, kuriose reikia ypač reguliuoti oro ir vandens dalelių kiekį, kad būtų išlaikoma pastovi temperatūra ir drėgmė, automatiškai valdomi švieslangiai, per tris aukštus einančias technologines šachtas, papildomą priešgaisrinį rezervuarą, įvairius originalius interjero sprendimus, jungtį su senąja gamykla, suspausto oro ir azoto linijas.

„Visa tai – gana sudėtinga sistema, smulkios detalės turi būti gaminamos stabilioje aplinkoje, be aplinkos svyravimų pasikeitimų ir to iš mūsų buvo reikalaujama“, – pasakoja R. Urbonas.

IMG 0283 1

Bendro ir sklandaus darbo rezultatas

R. Urbonas džiaugiasi, kad bendrovei „ARCHIS“ pavyko pasiekti kur kas aukštesnį pastato sandarumo lygį, nei numatyta projekte. 2018 m. projektuotas statinys buvo numatytas kaip A klasės pastatas, tačiau atlikus sandarumo testą išaiškėjo, kad pastatas atitinka A+ klasės reikalavimus. Pasak R. Urbono, tai buvo dėsninga, nes bendrovė labai didelį dėmesį kreipė į įvairius sandarumo elementus.

Statybos darbų vadovų nuolatinis bendradarbiavimas ir konsultavimasis su užsakovų atstovais leido matyti realią situaciją, priimti tinkamus technologinius sprendimus. Statybos metu teko atlikti pakeitimus, nes pagal projektą buvo numatytos vienokios gamybos linijos, o vėliau buvo nuspręsta Japonijoje pirkti 4 kartus našesnes gamybos linijas, tad reikėjo naujų sprendimų.

„Užsakovui buvo svarbu efektyvumas, galimybė įdiegti pačias naujausias technologijas, o mums buvo svarbu visą tai įgyvendinti. Galiu pasidžiaugti, kad bendravimas su užsakovais buvo profesionalus, kokybiškas ir nuoširdus. Tai tikrai racionalus bendro tikslo siekimo kelias. Buvo malonu dirbti ir manau, kad mūsų statytas, visus modernumo reikalavimus atitinkantis pastatas organiškai įsilies į „Teltonikos“ ateities viziją“, – sako Rokas.

ARCHIS LOGO


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video