Daugiafunkcinis vandens sporto centras, Žalgirio baseinas, suprojektuotas kaip esamų Kauno miesto pramogų ir sporto rūmų „Žalgirio” arenos rekonstrukcija – jos išplėtimas. Naujasis statinys blokuojamas prie arenos vakarinėje jos pusėje, tarp jų suplanuota jungtis. Pagrindinis patekimas ir privažiavimas formuojamas iš pietinės pusės, nuo Nemuno upės krantinės. Daugiafunkcinis vandens sporto centras pastatytas centrinėje Kauno miesto dalyje, Nemuno upės saloje, greta esančios „Žalgirio” arenos. Jame suprojektuotos dvi vandens zonos su persirengimo patalpomis: plaukimo ir pramoginė.
Pirmojoje suprojektuotas 50 m ilgio 10 takelių plaukimo baseinas su 528 vietų tribūnomis žiūrovams. Taip pat šioje zonoje įrengtas ir mažesnysis 25 m baseinas, tarnaujantis vaikų plaukimo pamokoms. Baseinas su visa infrastruktūra atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos FINA („World Aquatics”) reikalavimus.
Pramoginė – tai virš 300 lankytojų talpinanti SPA zona su trijų skirtingų temperatūros režimų pirčių kompleksais, pramoginiais baseinais vaikams ir suaugusiems, masažinėmis voniomis, relaksaciniais kambariais ir kavine. Vandens sporto centre numatytas ir 200 vietų sporto klubas.
Žalgirio baseinas architektūros išskirtinumus atrado salos kontekste
Pastato koncepciją ir architektūrinę jo išraišką padiktavo salos urbanistinis kontekstas: sala yra žalia, joje vystomas parkas. Todėl siekiama išsaugoti jos kraštovaizdį, vietovės charakterį, kuris atsiskleidžia žvelgiant nuo Karaliaus Mindaugo prospekto į salą. Tai parko statinys, nekartojantis gretimai esančių pastatų formų, o priešingai, išnaudojant reljefą, jo stogas tampa penktuoju fasadu – želdintu stogu.
Daugiafunkcinio vandens sporto centro tektonikoje dominuoja du lygiai arba dvi plokštumos: išorinis želdintas stogas ir vidinis „šlapiasis“ baseinų horizontalus lygis su įvairios geometrijos ir dydžių baseinais. Šios plokštumos yra pastato dominantės, o visos vertikalios išorinės plokštumos ir didžioji dalis vidinių, kiek leidžia funkcija, skaidrios stiklo aliuminio konstrukcijų pertvaros. Skaidriomis stiklo plokštumomis siekiama persiliejančio vidaus ir išorės erdvių santykio, tarsi vizualiai įtraukiant esamą gamtinę aplinką į pastato vidų, kartu matomi vidiniai aktyvūs procesai turėtų įnešti daugiau gyvybės aplinkiniam kontekstui. Mūsų klimato sąlygomis, kai didesnę metų dalį vyrauja darganoti, apniukę orai, santykinai atviri pastatai padeda miesto gyvenimui įnešti papildomos gyvybės.
Projektuojant pastatą pagal esamą situaciją, teko maksimaliai derintis prie reljefo aukščių ir tai turėjo didelę įtaką vidaus erdvių proporcijoms, pastato ryšių funkciniams ir kartu inžineriniams sprendiniams.
Pastato konstrukcijos gelžbetonio monolito. Betonas, kaip medžiaga, taip pat dominuoja ir pastato apdailoje. Virš plaukimo baseinų zonos, ant stogo suprojektuotos kombinuotos metalo-betono laikančios sijos. Tai suteikė galimybę nedidinti pastato tūrio ir silueto, kartu ieškota architektūrinio ansambliškumo su „Žalgirio“ arenos pastatu.
Vandens sporto komplekso įgyvendinimui itin svarbi hidroizoliacijos kokybė ir jos darbų ranga, geriausiam rezultatui prireikė ne vieno, o net kelių sprendimų. „ICOPAL“ komanda pateikė kombinuotą variantą, integruojant „Polbit Baza“ ritininę bituminę apatinio sluoksnio dangą. Kadangi stogas kabo ant sijų, kurių laikančios konstrukcijos kerta stogą, deformacinių siūlių iššūkiui spręsti parinkta „Neodyl+Cordon“ sistema. O žaliojo stogo apsaugai buvo įrengta „Graviflex 5.2“ danga, atspari šaknų įaugimui bei apsauganti pastatą nuo vandens prasiskverbimo į jo konstruktyvą. Daugiau „Icopal“ sprendimų.