ARCHBOOK RĖMĖJAI:
ARCHBOOK RĖMĖJAI:

„Nu Wave“ viešbutis ir kūrybinės erdvės

„Nu Wave“ viešbutis ir kūrybinės erdvės

Objektas:

Viešbučio renovacija

Vieta:

Naujamiestis, Vilnius

Architektai:

„Wonder Architects", „Another studios“

Vystytojas:

„Homa Group“

Nuotraukos:

„Homa Group“

Vizualizacijos:

„Wonder Architects"

Metai:

2024

Būsena:

Įgyvendintas projektas

Po viešbučio „Simple Plus“ atnaujinimo darbų duris atvėrė naujos koncepcijos pastatas „Nu Wave“ su erdvėmis trumpalaikei nuomai ir kūrybininkų veikloms. Pastatas atkurtas išlaikant istorinę buvusio viešbučio dvasią, o funciškai sukurta visiškai nauja koncepcija – erdvės kūrybai, darbui ir gyvenimui.

Miesto kultūra reikalauja erdvės kūrybai

Projekto pavadinimas „Nu Wave“, kilęs iš meno pasaulyje puikiai žinomo sąvokos „new wave“, kuri labiausiai siejama su muzika. O buvusio viešbučio pastatas buvo pastatytas tuo metu, kai Europoje ritosi „new wave“ meno banga.

Naujamiestis šiandien yra naujos miesto kultūros scena, čia įsikūrusios įdomiausios muzikos erdvės, daugybė menininkų, architektų ir dizainerių studijų, unikalaus šiuolaikiško veido kavinių ir restoranų. Kuriasi šiuolaikiškos biurų erdvės atsinešančios savo kultūrą. Pati funkcinė struktūra pozicionuojama kaip „viešbutis“, kurio koncepcija plėtota kartu su trumpalaikės nuomos ekspertais „Houseys“. Įvairiapusiškai veiklai įsikurti itin tinkamos kompaktiškos pastato erdvės – nuo 12 iki 53 kv. m.

Projekto koncepciją sukūrė ir įgyvendino ženklodaros agentūra „Enemy“ kartu su įtraukiųjų sprendimų kūrėjais – studija „Wonder Architects“. Viešųjų erdvių interjerų, fasado ženklinimo bei įėjimo dizaino sprendimai sukurti ir įgyvendinti kartu su „Another Studios“ dizainerėmis.

Vienas iš pastato akcentų – paženklintas fasadas kartu su kuriama įėjimo zona, kuri tinkamai pozicionuotų pastatą ir išlaikytų jo naują „žaidimą“ – būti žmonių ir naujos miesto kultūros „viešbučiu“. Toks užrašas ir buvo paliktas ant įėjimo stogelio – „Žmonių ir naujos kultūros viešbutis“. Visgi, suteikus pastatui naują drabužį ir koncepciją, jis nebėra tik viešbutis. Parduodamos patalpos sukurtos taip, kad tai taptų nauja erdve norintiems gyventi ar kitiems išnuomoti būstą išskirtiniame pastate, o taip pat ieškantiems, kur įkurti savo kūrybinę veiklą ar mažą verslą.

Išsaugota autentiška pastato architektūra

Projekto renovacijos procese buvo siekiama išsaugoti kuo daugiau buvusio pastato autentikos, taip išlaikant jo identitetą. Išsaugoti arkiniai langai, laiptai, turėklai, kurie iki šiol alsuoja čia buvusio viešbučio dvasia. Viduje buvo svarbu išsaugoti autentiškas laiptinės dalis – dekoratyvias medines duris ir laiptus nuo koridorių atskiriančias pertvaras, marmuro dekorą ir žalvarinius turėklus. Šiuolaikiškas įvaizdis sukurtas išklojus laiptus juodomis ir baltomis plytelėmis, o sienas nudažius raudonai. Bendrose erdvėse pirmajame aukšte atsirado ryškūs, plytelėmis dekoruoti baldai, visose bendrose erdvėse savo vietą, vienu ar kitu santykiu, taip pat atsirado ryškios spalvos. Vienos iš erdvių sienos dekoruojamos drąsaus štricho – juodos linijos – menininko piešiniais. Su dizainerių pagalba perkurtas holas ir bendros erdvės. Jos pritaikytos susitikimams ir bendradarbystei, ir yra atviros kūrybinėms partnerystėms.